Brooklyn klasszikus vöröstéglás házsorán áll egy nemrég újjávarázsolt otthon, amit CUBE | HOUSE-nak nevezett el az átalakítást tervező Palette Architecture. Az 1800-as évek végén épült ház korábbi tulajdonosai szerencsétlen módon nyúltak hozzá számos eredeti részhez, így az épület identitása zavarossá vált – ezt volt hivatott helyreállítani a felújítás, a kortárs igények kielégítése mellett.
Kettős küldetéssel láttak munkához a Palette építészei New York egyik legismertebb negyedében. A téglaház hátsó részébe egy apró, másfél négyzetméteres lyukat vájtak, hogy kapcsolatot teremtsenek a történelmi részekkel, míg a kortárs kapcsolódást a hátsó udvarban található 6x6 méteres négyzetrácsos ablakkal oldották meg: a hátsó fal eltávolítása feltárta a társalgó és a kert tulajdonságait – foglalta össze Peter Miller a tervezői hozzáállást.
Mivel a felső szint nagyrészt megőrizte az épület eredeti részleteit, az alsó pedig nem, a kontrasztra vékony fémportállal hívták fel a figyelmet. Az üvegfal a felső szinten hozzájárul a tradíciók őrzéséhez, amennyiben finom határvonalat képez, és ezzel a 19. századi brooklyni építési hagyományokat folytatja.
A konyhabútor keskeny szegélye, a lámpák finom vonalai, és a halszálkás padló elegánsan vékony szegélyei szintén felidézik az ablak rácsait.
Köszönhetően a kocka formának sokféle térkapcsolat jöhet létre, felül például egy nagy, aszimmetrikus tetőablak található, ami állandó kapcsolatot teremt a külvilággal, vizuálisan pedig összeköti a földszintet a részben fedett tetőterasszal.
A kocka hátoldalán négy teljes hosszúságú ajtó, és egy rácsos üvegfüggönyfal található, amely egy süllyesztett téglaudvarra és az azon túli kertre néz. Különféle ülőhelyeket rejtettek el a kertben a fű és az őshonos cserjék közé, valamint egy teraszt is kialakítottak a szórakozásra.
A nyitott földszinttel ellentétben fent osztott tereket találunk: az első emelet társalgóját, a könyvtárra nyíló nagy tolóajtókat, az eredeti épületre utaló olasz díszítő motívumokat. Az előszobából falépcső vezet a meghittebb második emeletre, ahol egy privát dolgozószoba található, illetve a tetőteraszra nyíló üvegajtó.
Ugyancsak a másodikon található a master háló – benne egy működő kandallóval –, valamint a márvány fürdőszoba. A harmadikon két hálószoba és egy fürdőszoba található.
Noha a felsőbb szintek szofisztiáltabbak, a „kocka” nemcsak kapcsolatot, de harmóniát is teremt köztük.
A vén kontinensen a téglaépítészet is más: itt például arra mutattunk egy jó példát, hogyan lehet megmenteni egy középkori eredetű épületet nemcsak műszakilag, de a szellemiségével együtt.
(Forrás: Palette Architecture, fotók: Emily Gilbert)
brooklyn | nagy sztori | otthon | dizájn | amerikai egyesült államok | lista
Merész kampánnyal robban be a Reebok új kollekciója
A modern luxus nyomában a Range Roverrel

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!