Néhányan hajlamosak azt gondolni, hogy „az építészek folyton csak álmodoznak” – a Paradigma Ariadné építészei szerint viszont ha álmodoznak is, ezekre az álmokra néha nagy szükség van, mert ezekből születnek a jövő házait megformáló új gondolatok.
A budapesti Paradigma Ariadné építésziroda tizenkét különleges családi ház tervét készítette el az elmúlt három évben, a Magyar Művészeti Akadémia ösztöndíjprogramja keretében. Ezeket a terveket tárja most a nyilvánosság elé, mi több, ingyen felajánlja őket azoknak, akik építkezni szeretnének – egyetlen feltétellel: a kivitelezési tervek elkészítését az irodától kell megrendelni.
A „Helytelen Házak” katalógus tervei nem konkrét helyre vagy megrendelői igényekre készültek, hanem az irodában felhalmozódott építészeti gondolatokból indultak ki, és abból a gondolatkísérletből, hogy
milyen házat is lehetne még tervezni, ha semmi sem szabna határt a kreativitásnak.
A projektek így szabadon, kísérletező módon születtek, de mindegyik mögött egy szigorú, világos építészeti gondolat áll.
„A tervek közös célja megmutatni, hogy a családi ház műfaja ma is alkalmas magas szintű, átgondolt építészeti megoldások közvetítésére, nemcsak a luxus, hanem a valóban élhető terek jegyében” – írják az építészek.
Minden házat egy négyfős család mindennapi életére szabtak, és mind reálisan megvalósítható, vagyis – ahogy fogalmaznak – „nem formabontás a formabontás kedvéért, hanem építészeti javaslat arra, hogy miként lehetne másként gondolkodni a lakhatásról.”
12 ház, 12 vízió, 12 lehetőség azoknak, akik nem sablonokból szeretnének építkezni
– ez a Helytelen Házak kísérlet. Mert a Paradigma Ariadné meggyőződése, hogy a tervezés nemcsak kiszolgálhat, de alakíthat is; az építészet egyszerre képes válaszolni a gyakorlati kérdésekre és tágítani a gondolkodás horizontját.
A stúdió egy nemzetközileg is elismert budapesti építésziroda, amely a magyar építészeti hagyományhoz és a kortárs nemzetközi diskurzushoz egyszerre kapcsolódó projektek révén vált ismertté. Ilyen volt a 17. Velencei Építészeti Biennálé magyar pavilonja, az Othernity, míg a hazai munkáik közül a Budapest határában lévő Teknős tanösvényt mi is felkerestük.
Az összes házat részletesen, még több látványtervvel és alaprajzokkal bemutató katalógus itt érhető el.
építészet | ház | paradigma ariadné | otthon | dizájn | családi ház
A Balaton kapuja: Kenese Bay Garden Resort & Conference Hotel
A szenvedély, az árulás és a túlvilág jelenik meg egyetlen, zsigerig ható kortárs darabban a Müpa színpadán

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!