Eltérően értelmezhetik a pontosságot a különböző generációk, aminek megvannak az okai, de fontosabbnak tűnik, hogy ezek szerint a pontosság rugalmasabb fogalom, mint gondoltuk.
Kirúgnál-e egy alkalmazottat, aki rendszeresen késik, akkor is, ha a munkája folyamatosan kiváló? Pontosan ez történt egy fiatal baristával – írta Ally Foster egy ausztrál lapban.
Az eset rávilágít arra, hogy a különböző generációk nem egységesen ítélik meg a pontosságot – ezt pedig a Fortune tanulmánya is alátámasztja. Egy friss kutatás szerint például a Z generációnál (1997-2012-ig születettek) egy laza öt-tíz perces késés még simán belefér, ezzel viszont a millennial generációnak (1981-1996) csak a negyven, az X generációnak (1965-1980) a 26, végül a baby boomereknek (1946-64) mindössze a húsz százaléka ért egyet. Roxanne Calder HR-es szerint
a Z generációs dolgozók „időérzékelését a tapasztalataik mellett a villámgyors technológiai változás alakítja, ami a pontosság rugalmasabb koncepciójához vezet”.
Calder szerint az adott munkahely demográfiai összetétele dönti el, hogy a közösség elfogadja-e a Z generációsok könnyedebb időkezelését. Egyébként pedig rendszeresen találkozik a jelenséggel, nemcsak irodai környezetben, de étteremben, boltokban, kávézóban, edzőteremben is, amikor a tuladjonos/főnök az órájára mutatva csendesen elmarasztalja az „elkéső” munkatársát.
Azért a pontossághoz mások is kellenek, és a baby boomerek hetven százaléka „zéró toleranciával” viseltetik a (tízperces) késések iránt.
Ugyanakkor a Z generációnak minden korábbinál fontosabb a work-life balance, amit sokat pozitív fejleménynek tartanak, és az eddigi munkaerőpiaci szereplése rövidsége ellenére máris több trendben meghatározó szerepet játszott.
Valami zavar biztosan lehet az időben, mert nemrég lett felkapott téma, hogy míg a millenial generáció tagjait általában fiatalabbnak nézik, a Z generáció képviselőire pont az ellenkezője jellemző. Az utóbbira példa egy 26 éves férfi, akit rendszeresen az édesanyja bátyjának néznek, míg egy 23 éves nő arra panaszkodik, hogy rendre harmincasnak nézik.
Sok teória született, mi lehet az állítólagos felgyorsult öregedés oka: például az e-cigik és elf barok, vagy a mértéktelenül használt retinol, esetleg a korán kezdett botoxtól torzult vonások, vagy a stressznek való fokozott kitettség, ami a globális helyzetből fakad, ezekről itt olvashatsz bővebben.
(Forrás: news.com.au, Fortune, fotó: Unsplash)
pontos | generáció | rohanás | késés | siet
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!