Már a Porsche és a busz szavakat is furcsa leírni egy mondatba, ehhez képest a német luxus-sportautó márka egyenesen részesedést vásárol a Flixbusban.
Utazhatunk-e Porsche buszokon a jövőben? Nagyon úgy tűnik, hogy igen: a német autógyártó csatlakozott ahhoz a befektetői csoporthoz, amely 35 százalékos részesedést szerzett a Flix közlekedési vállalatban, a FlixBus tulajdonosában.
A Flix korábban beszámolt egy egymilliárd eurós üzletről az EQT magántőke-társasággal és Klaus-Michael Kuehnével, a világ egyik leggazdagab befektetőjével, amelyhez
a Porsche „alacsony, kétszámjegyű eurómilliós” befektetést tesz hozzá.
A Porsche családi holdingja a mostani tőzsdei visszaesést kihasználva fontolgatja portfóliójának további diverzifikálását.
A Flix távolsági buszokat üzemeltet Európában, Indiában és – a Greyhound átvétele után – Észak-Amerikában, ezen kívül vonatokat is Európában. A német unikornis startup nyereséges, és több mint hárommilliárd eurós értéket ért el.
A jellegzetes zöld FlixBusokat jól ismerjük a hazai autópályákról is: a müncheni cég több mint negyven országban van jelen világszerte, és a legutóbbi pénzügyi évben 30 százalékkal, kétmilliárd euróra emelkedtek a bevételei. Bár a cég több éven át veszteséges volt, immár nyereséget termel, és továbbra is komoly potenciált lát a megfizethető mobilitásban.
Ha máris megjött a kedved egy kiadós buszúthoz, akkor szerencséd van: a világ leghosszabb buszos útja Magyarországot is érinti.
(Forrás: MSN, fotók: FlixBus)
flixbus | porsche | utazás | buszos út | buszos utazás
Dubaj a multikulturális gasztronómia egyik fellegvára is
Izland még vulkán nélkül is olyan, mint semmi más a Föld nevű bolygón
Itt van a nyár, ami már önmagában remek hír, de azzal tudjuk fokozni a hangulatot, hogy a napokban megjelenik a Roadster magazin legújabb száma is. Mit találunk benne? Ellátogatunk az Azori-szigetekre, Dubajba és megnézzük Isztambul egyik legenergikusabb kerületét, Beyoğlut. Találkozunk a világhírű brit dizájnerrel, Tom Dixonnal, kifaggatjuk az ikonikus fotós, Slim Aarons hagyatékát őrző Getty Images igazgatóját, és Bott Frigyes meghívására Európa legjobb sommelier-jeivel végigkóstoljuk a régió legérdekesebb furmintjait. Elmerülünk a független kiadású zine-ek színes és hangos világába, meglátogatjuk a Tisza Cipő főhadiszállását, megtapintjuk, mit tudnak az ukrán-Kárpátokból érkező kéziszövésű szőnyegek, egy MV Agusta nyergében pedig végigmotorozzuk Szardínia vadregényes hegyeit. Ismét látványos, sok állomásos, 220 oldalas tripet alkottunk, szerintünk érdemes lesz benevezni rá! A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!