Már a Porsche és a busz szavakat is furcsa leírni egy mondatba, ehhez képest a német luxus-sportautó márka egyenesen részesedést vásárol a Flixbusban.
Utazhatunk-e Porsche buszokon a jövőben? Nagyon úgy tűnik, hogy igen: a német autógyártó csatlakozott ahhoz a befektetői csoporthoz, amely 35 százalékos részesedést szerzett a Flix közlekedési vállalatban, a FlixBus tulajdonosában.
A Flix korábban beszámolt egy egymilliárd eurós üzletről az EQT magántőke-társasággal és Klaus-Michael Kuehnével, a világ egyik leggazdagab befektetőjével, amelyhez
a Porsche „alacsony, kétszámjegyű eurómilliós” befektetést tesz hozzá.
A Porsche családi holdingja a mostani tőzsdei visszaesést kihasználva fontolgatja portfóliójának további diverzifikálását.
A Flix távolsági buszokat üzemeltet Európában, Indiában és – a Greyhound átvétele után – Észak-Amerikában, ezen kívül vonatokat is Európában. A német unikornis startup nyereséges, és több mint hárommilliárd eurós értéket ért el.
A jellegzetes zöld FlixBusokat jól ismerjük a hazai autópályákról is: a müncheni cég több mint negyven országban van jelen világszerte, és a legutóbbi pénzügyi évben 30 százalékkal, kétmilliárd euróra emelkedtek a bevételei. Bár a cég több éven át veszteséges volt, immár nyereséget termel, és továbbra is komoly potenciált lát a megfizethető mobilitásban.
Ha máris megjött a kedved egy kiadós buszúthoz, akkor szerencséd van: a világ leghosszabb buszos útja Magyarországot is érinti.
(Forrás: MSN, fotók: FlixBus)
utazás | porsche | buszos utazás | flixbus | buszos út
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!