Már a Porsche és a busz szavakat is furcsa leírni egy mondatba, ehhez képest a német luxus-sportautó márka egyenesen részesedést vásárol a Flixbusban.
Utazhatunk-e Porsche buszokon a jövőben? Nagyon úgy tűnik, hogy igen: a német autógyártó csatlakozott ahhoz a befektetői csoporthoz, amely 35 százalékos részesedést szerzett a Flix közlekedési vállalatban, a FlixBus tulajdonosában.
A Flix korábban beszámolt egy egymilliárd eurós üzletről az EQT magántőke-társasággal és Klaus-Michael Kuehnével, a világ egyik leggazdagab befektetőjével, amelyhez
a Porsche „alacsony, kétszámjegyű eurómilliós” befektetést tesz hozzá.
A Porsche családi holdingja a mostani tőzsdei visszaesést kihasználva fontolgatja portfóliójának további diverzifikálását.
A Flix távolsági buszokat üzemeltet Európában, Indiában és – a Greyhound átvétele után – Észak-Amerikában, ezen kívül vonatokat is Európában. A német unikornis startup nyereséges, és több mint hárommilliárd eurós értéket ért el.
A jellegzetes zöld FlixBusokat jól ismerjük a hazai autópályákról is: a müncheni cég több mint negyven országban van jelen világszerte, és a legutóbbi pénzügyi évben 30 százalékkal, kétmilliárd euróra emelkedtek a bevételei. Bár a cég több éven át veszteséges volt, immár nyereséget termel, és továbbra is komoly potenciált lát a megfizethető mobilitásban.
Ha máris megjött a kedved egy kiadós buszúthoz, akkor szerencséd van: a világ leghosszabb buszos útja Magyarországot is érinti.
(Forrás: MSN, fotók: FlixBus)
buszos utazás | porsche | flixbus | buszos út | utazás
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!