Pradát visel majd a Holdon az Artemis legénysége

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Roadster Google News oldalán is!

A Prada hamarosan beírhatja magát az űrkutatás történetébe is. Az olasz luxusmárka és az Axiom Space bemutatta azt a speciális aláöltözetet, melyet a NASA Artemis IV küldetésének űrhajósai viselnek majd a holdfelszíni séták során.

Az úgynevezett Liquid Cooling and Ventilation Garment (LCVG) lesz az új generációs AxEMU szkafander legbelső rétege, mely közvetlenül az űrhajósok testével érintkezik.

A rendszer hideg víz keringetésével szabályozza a testhőmérsékletet az akár nyolcórás Hold-felszíni külső munkavégzés során is. Ráadásul közben folyamatos oxigénellátást biztosít, és eltávolítja a kilélegzett szén-dioxidot.

A Prada a fejlesztés során a kötési technológiák, a háromdimenziós modellezés és a nagy teljesítményű anyagok területén szerzett tapasztalatát használta fel. A cél egy olyan ruhadarab létrehozása volt, mely hosszú időn keresztül is megőrzi előnyös tulajdonságait, miközben kényelmes viseletet biztosít az űrhajósok számára.

Mint ismert, az Artemis IV küldetés az emberiség új holdkutatási korszakának egyik mérföldköve lesz. A Prada és az Axiom Space együttműködése pedig jól mutatja, hogy a jövő űrmisszióiban a divatipar innovációi és az űrtechnológia egyre inkább összekapcsolódik.

(Forrás: Hypebeast, fotók: Axiom Space / Prada)

prada | űrhajós | nasa | hold | ruha | Axiom Space

FOLYTASD EZZEL
Rendeld meg a Roadster magazin 23. számát!

Itt a tavasz, a Roadster legújabb lapszáma pedig diadalmas dübörgéssel robog be az életünkbe! A hagyományoknak megfelelően kalandok sora követi egymást a magazin színes, szélesvásznú lapjain, tele inspiráló történetekkel és még inspirálóbb karakterekkel. Mit találhatunk a 220 oldalas magazinban? Elutazunk Varsóba és Szicíliába, találkozunk a szupersztárokat fotózó Agata Serge-zsel, a gyönyörű izraeli színésznővel, Efrat Dorral, megnézzük, hogyan tiszteleg egy párizsi galéria egy magyar belsőépítész előtt, kipróbáljuk, milyen az új Mercedes és Omoda, megmutatunk négy új és lenyűgöző hotelt, végigjárjuk a Dolomitokat egy Audi A6-tal, belekóstolunk Dubai legjobb éttermeibe, és találkozunk a zseniális divattervezővel, Abodi Dórával is. És ahogy mondani szokás, ez még messze nem minden, a magazin még ezeken kívül is rengeteg színes kalandot tartogat!

Különleges csomagajánlatok itt!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom