Három dolog, amit soha ne csinálj a mobiloddal a repülőtéren – Akkor sem, ha megkérnek rá

Repülőtéren lenni mindig vérpezsdítő pillanat; az ottani nyüzsgés és az utazás okozta izgalom  miatt azonban sokan nem elég óvatosak olyankor.

Carolyn Pearson biztonsági szakértő ad pár tanácsot arra vonatkozóan, mire figyeljünk oda mindenképp.

Repülőtéri wifi

„Soha ne csatlakozzunk fel az ottani wifire, mert a személyes adatainkat ellophatják a bűnözők” –  mondja mindjárt.

Más szakértők már korábban is figyelmeztették az utazókat, hogy legyenek nagyon óvatosak az elérhető wifihálózatokkal kapcsolatban, mivel egyre gyakoribbak a csalások.

Az átverés során a hackerek olyan hamis wifi hotspotokat kreálnak, amelyek elnevezése nagyon hasonlít a repülőtér hivatalos hálózatának nevéhez. Amikor az utasok megpróbálnak csatlakozni rá, akkor akaratukon kívül hozzáférést biztosítanak a hackerek számára az eszközükön tárolt adatokhoz.

QR-kódok

Bár szinte mindenhol jelen vannak, rendkívül veszélyesek lehetnek. „Ne olvassuk be a QR-kódokat a repülőtéren, mert lehet, hogy valaki megbabrálta őket” – állítja a szakember. A csalók a QR-kódokat saját változataikra cserélik ki, hogy aztán „adathalász” típusú támadást hajtsanak végre, miközben mi meg egy hivatalosnak tűnő weboldalt látunk.

Ahelyett, hogy gondolkodás nélkül beolvasunk egy QR-kódot, a szakértő azt ajánlja, előbb érdeklődjünk a reptéri személyzetnél.

RFID-tárcák

„Utazáskor mindenképpen használjunk RFID tárcát” – javasolja. Az RFID (Radio Frequency IDentification) automatikus azonosításhoz és adatközléshez használt technológia, melynek lényege az adatok tárolása és továbbítása RFID-címkék és eszközök segítségével. Az RFID-címke egy apró tárgy, amely rögzíthető vagy beépíthető az azonosítani kívánt objektumba.

Az RFID-tárcák fémből készülnek, és képesek blokkolni az elektromos jeleket, ami azt jelenti, hogy a bűnözők nem tudnak értékes információkat szerezni például a bankkártyánkról. Az útlevélen kívül bankkártyát, jogosítványt, készpénzt és beszállókártyát is javallott így tárolni.

(Forrás: The Sun, fotók: Getty Images)

 

repülőtér | tanács | tippek | mobil | utazás

FOLYTASD EZZEL

Dubaj a multikulturális gasztronómia egyik fellegvára is

Ezért nem hallod rendesen, mit mondanak be a repülőn

Rendeld meg a Roadster magazin 16. számát!

Itt van a nyár, ami már önmagában remek hír, de azzal tudjuk fokozni a hangulatot, hogy a napokban megjelenik a Roadster magazin legújabb száma is. Mit találunk benne? Ellátogatunk az Azori-szigetekre, Dubajba és megnézzük Isztambul egyik legenergikusabb kerületét, Beyoğlut. Találkozunk a világhírű brit dizájnerrel, Tom Dixonnal, kifaggatjuk az ikonikus fotós, Slim Aarons hagyatékát őrző Getty Images igazgatóját, és Bott Frigyes meghívására Európa legjobb sommelier-jeivel végigkóstoljuk a régió legérdekesebb furmintjait. Elmerülünk a független kiadású zine-ek színes és hangos világába, meglátogatjuk a Tisza Cipő főhadiszállását, megtapintjuk, mit tudnak az ukrán-Kárpátokból érkező kéziszövésű szőnyegek, egy MV Agusta nyergében pedig végigmotorozzuk Szardínia vadregényes hegyeit. Ismét látványos, sok állomásos, 220 oldalas tripet alkottunk, szerintünk érdemes lesz benevezni rá! A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom