Repülőtéren lenni mindig vérpezsdítő pillanat; az ottani nyüzsgés és az utazás okozta izgalom miatt azonban sokan nem elég óvatosak olyankor.
Carolyn Pearson biztonsági szakértő ad pár tanácsot arra vonatkozóan, mire figyeljünk oda mindenképp.
Repülőtéri wifi
„Soha ne csatlakozzunk fel az ottani wifire, mert a személyes adatainkat ellophatják a bűnözők” – mondja mindjárt.
Más szakértők már korábban is figyelmeztették az utazókat, hogy legyenek nagyon óvatosak az elérhető wifihálózatokkal kapcsolatban, mivel egyre gyakoribbak a csalások.
Az átverés során a hackerek olyan hamis wifi hotspotokat kreálnak, amelyek elnevezése nagyon hasonlít a repülőtér hivatalos hálózatának nevéhez. Amikor az utasok megpróbálnak csatlakozni rá, akkor akaratukon kívül hozzáférést biztosítanak a hackerek számára az eszközükön tárolt adatokhoz.
QR-kódok
Bár szinte mindenhol jelen vannak, rendkívül veszélyesek lehetnek. „Ne olvassuk be a QR-kódokat a repülőtéren, mert lehet, hogy valaki megbabrálta őket” – állítja a szakember. A csalók a QR-kódokat saját változataikra cserélik ki, hogy aztán „adathalász” típusú támadást hajtsanak végre, miközben mi meg egy hivatalosnak tűnő weboldalt látunk.
Ahelyett, hogy gondolkodás nélkül beolvasunk egy QR-kódot, a szakértő azt ajánlja, előbb érdeklődjünk a reptéri személyzetnél.
RFID-tárcák
„Utazáskor mindenképpen használjunk RFID tárcát” – javasolja. Az RFID (Radio Frequency IDentification) automatikus azonosításhoz és adatközléshez használt technológia, melynek lényege az adatok tárolása és továbbítása RFID-címkék és eszközök segítségével. Az RFID-címke egy apró tárgy, amely rögzíthető vagy beépíthető az azonosítani kívánt objektumba.
Az RFID-tárcák fémből készülnek, és képesek blokkolni az elektromos jeleket, ami azt jelenti, hogy a bűnözők nem tudnak értékes információkat szerezni például a bankkártyánkról. Az útlevélen kívül bankkártyát, jogosítványt, készpénzt és beszállókártyát is javallott így tárolni.
(Forrás: The Sun, fotók: Getty Images)
mobil | utazás | repülőtér | szakértő | tanács
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!