Egy vékony aszfaltcsík 50 méterre az óceántól: ez vezet el az Azori-szigetek legkisebb településéhez.
Corvo a Portugáliához tartozó Azori-szigetek egyik gyöngyszeme: a rajta található Vila do Corvo a maga kevesebb mint négyszáz lakosával a szigetcsoport legkisebb települése.
A neve Varjú-szigetet jelent, a teljes területe mindössze 17,12 km², a legmagasabb pontja pedig 720 méter. Festői maga a sziget is, és az is, ahogy körülveszi az Atlanti-óceán.
Hanem repülővel landolni itt kicsit félelmetes lehet.
A Corvo Airport kifutópályája mindössze 800 méter hosszú, nagy utasszállítók természetesen nem érkeznek ide: már az is nagy előrelépést jelentett, amikor az üzemeltető SATA Aeródromes a Dornier 228-as gépeket De Havilland Dash 8-asokra cserélte 2009-ben, ezzel ugyanis az addigi 18 helyett már 37 utas érkezhetett meg a szigetre.
A szigeten az év nagy részében borzalmas az időjárás, viharok és anticiklonok érkeznek sorra, így a Corvo déli részén lévő repülőtér irányítása sem könnyű feladat. Éppen ezért a repteret több lépésben modernizálták már: volt, hogy a teherszállítás kedvéért újraaszfaltozták a kifutópályáját, majd a szeptember 11-i amerikai terrortámadás után világszerte szigorított biztonsági intézkedések is elértek ide: elválasztották az indulási és érkezési területeket, szigorították az egyes zónák ellenőrzését, valamint fémdetektort és poggyászellenőrző állomást telepítettek.
Évente kevesebb, mint háromszáz landolást jegyeznek fel a Corvo Airporton, és mintegy hétezer utas érkezik a szigetre.
Két évvel ezelőtt az Azori-szigetek lett Európa vezető kalandturisztikai célpontja, talán részben éppen azért, mert egyike azon kevés helyeknek, ahol még nincs turistadömping, holott egyáltalán nem volna indokolatlan.
(Fotók: GettyImages)
repülőtér | corvo | portugália | azori-szigetek | reptér
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!