Ez a reptér olyan elbűvölő, hogy azt hinnénk, az MI rajzolta meg

Egy vékony aszfaltcsík 50 méterre az óceántól: ez vezet el az Azori-szigetek legkisebb településéhez.

Corvo a Portugáliához tartozó Azori-szigetek egyik gyöngyszeme: a rajta található Vila do Corvo a maga kevesebb mint négyszáz lakosával a szigetcsoport legkisebb települése.

A neve Varjú-szigetet jelent, a teljes területe mindössze 17,12 km², a legmagasabb pontja pedig 720 méter. Festői maga a sziget is, és az is, ahogy körülveszi az Atlanti-óceán.

Hanem repülővel landolni itt kicsit félelmetes lehet.

A Corvo Airport kifutópályája mindössze 800 méter hosszú, nagy utasszállítók természetesen nem érkeznek ide: már az is nagy előrelépést jelentett, amikor az üzemeltető SATA Aeródromes a Dornier 228-as gépeket De Havilland Dash 8-asokra cserélte 2009-ben, ezzel ugyanis az addigi 18 helyett már 37 utas érkezhetett meg a szigetre.

A szigeten az év nagy részében borzalmas az időjárás, viharok és anticiklonok érkeznek sorra, így a Corvo déli részén lévő repülőtér irányítása sem könnyű feladat. Éppen ezért a repteret több lépésben modernizálták már: volt, hogy a teherszállítás kedvéért újraaszfaltozták a kifutópályáját, majd a szeptember 11-i amerikai terrortámadás után világszerte szigorított biztonsági intézkedések is elértek ide: elválasztották az indulási és érkezési területeket, szigorították az egyes zónák ellenőrzését, valamint fémdetektort és poggyászellenőrző állomást telepítettek.

Évente kevesebb, mint háromszáz landolást jegyeznek fel a Corvo Airporton, és mintegy hétezer utas érkezik a szigetre.

Két évvel ezelőtt az Azori-szigetek lett Európa vezető kalandturisztikai célpontja, talán részben éppen azért, mert egyike azon kevés helyeknek, ahol még nincs turistadömping, holott egyáltalán nem volna indokolatlan.

(Fotók: GettyImages)

reptér | portugália | repülőtér | azori-szigetek | corvo

FOLYTASD EZZEL

A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?

Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Rendeld meg a Roadster magazin 18. számát!

Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.

Megnézem, mert érdekel!
Instagram
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom