Rangos elismerésre jelölték a Paradigma Ariadné építészirodát: a brit Royal Academy Dorfman-díjára, amely az építészet terén nyújtott kimagasló, nemzetközi teljesítményeket ünnepli, és támogatja az építészet új tehetségeit.
Az elismerést olyan építészeknek, irodáknak vagy kollektíváknak ítélik oda, akik az építészet jövőjét értelmezik újra, figyelembe véve földrajzi, társadalmi és politikai kihívásokat, valamint akik munkájukban érzékenységet mutatnak helyi és globális folyamatok iránt is – írja a Paradigma honlapja.
A 1768-ban alapított Royal Academy of Arts a művészeti kiválóságot és az innovációt testesíti meg. A londoni kulturális központ szívében elhelyezkedő központjuk világhírű kiállításokat mutat be, ösztönzi a kreativitást az oktatáson keresztül, valamint művészek kimagasló teljesítményeit támogatja. Ezzel tevékenyégével az akadémia ötvözi a hagyományt és a kortárs víziókat, így világszerte célpont a művészetkedvelők számára.
Ezen belül a Royal Academy of Arts jelentős tevékenységet fejt az építészet területén is. Támogatja az építészet területén működő alkotókat kiállítások, előadások és különböző együttműködések révén, és így gazdagítja az építészettel kapcsolatos innovációt és diskurzust, előre mozdítva az épített környezet minőségét.
A budapesti csapat az utóbbi időben a Dunakeszi melletti Teknős tanösvénnyel, a kollab közösségi térrel (lásd a fenti képeket), illetve a Turbine irodával hívta fel magára a figyelmet.
A Paradigma Ariadné elsőkörben a longlisten szerepel. A nemzetközi építészekből és teoretikusokból álló zsűri a nyár folyamán választja ki azt a négy irodát amelyből végül a díj nyertesét hirdetik meg.
(Forrás: közlemény, fotók: Paradigma Ariadné, az álló képeken Smiló Dávid, az iroda egyik alapítója)
dizájn | paradigma ariadné | építészet
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!