Piero Lissoni olasz sztárépítész kapta azt megtisztelő feladatot jó egy évvel ezelőtt, hogy art directorként újrahúzza a szuperjachtjairól ismert Sanlorenzo brandet. Elsősorban a különféle kiállításokon és vásárokon rendszeresen megjelenő márka standjait és lounge-ait kellett megálmodnia.
A hatvanesztendős dizájner stílusára a minimalista jelző a legmegfelelőbb, az általa kreált társalgó például a legutóbbi Art Basel Miami sem volt túlcifrázva.
Lissoni nem pihenősarkok megtervezésével kezdte a munkát a Sanlorenzónál, hanem korábban a márka SX-76 és SX-88 modelljeinek enteriőrjét köszönhettük neki; a rá jellemző egyszerű formákkal és szigorú anyagokkal dolgozott.
A dolog olyannyira jól sült el, hogy a mestert felkérték, hogy az egész brandet tekintve nyomjon egy F5-öt a marketingalapoktól kezdve egészen a kiállításokon történő megjelenésekig.
A Sanlorenzo kiválóan teljesít mérnöki precizitásban és a speciálisan a vevő igényeire szabott hajók gyártásában, Lissoni pedig úgy úszott bele a képbe, hogy beleteszi a saját világának egy-egy szeletét a tervezés, az építészet, a kommunikáció és persze a művészet mentén.
Eddigi feladatai közé tartozott a márka hatvanadik születésnapjának méltó megünneplése egy kiállítással és nagyszabású rendezvénnyel egybekötve a vállalat egyik hajógyárában. Később a Cannes-ban és Genovában rendezett nemzetközi vásárokon olyan standot tervezett, melyek hangulat-, anyag- és színvilága a Sanlorenzo jachtjaira reflektáltak, illetve konkrét maketteken is ámulhattak az érdeklődők.
Ezek a standok minden egyes alkalommal egy ismert olasz művész artworkjét idézik. Lissoni szerint azért, hogy megismertesse az emberekkel a hatvanas, hetvenes és nyolcvanas évek kifinomult itáliai művészeit. Miamiban például az optikai illúziók úttörőjének számító festő, Alberto Biasi lett a kiválasztott.
A Sanlorenzo 1958-ban kezdett el hajókat építeni magánszemélyeknek Toszkánában. Jelenleg összesen három üzemük van, melyekben kizárólag egyéni megrendelésre gyártanak hajókat, évente csupán negyvenöt ügyfélnek.
(Fotók: Dezeen)
vásár | sanlorenzo | nagy sztori | Alberto Biasi | kiállításEzt a két koncertet vétek lenne kihagyni az ősszel
Őszinte, szórakoztató és sorsfordító – Így lett a Körvonal az ország kedvenc játéka

Beköszöntött az ősz, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 13. száma. Mit találunk benne? Bejárjuk Japán izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik legszínesebb és leghíresebb dizájnerével, Karim Rashiddal, Nápolyban megkóstoljuk Olaszország negyedik legjobb pizzáját, és benézünk az Attolini szabódinasztia műhelyébe is. A Napa-völgyben teszteljük, milyen az új, elektromos Rolls-Royce, és elbeszélgetünk a W luxushotelben megnyitott Nightingale by Beefbar alapítójával, Riccardo Giraudival is. Elmegyünk egészen Dél-Koreáig, hogy megnézzük közelről, milyen a világ egyik leghangulatosabb kávézója, a Mudzsige panzió, ezen kívül pedig találkozunk még párizsi keramikusművésszel, Japánban dolgozó magyar építésszel, vitorlázógép pilótával, egy római napszemüveg brand alapítójával, és a születésnapját ünneplő Babel Budapest megálmodójával is. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!