Ausztria legnagyobb síszövetsége gőzerővel készül a 2021/2022-es téli szezonra, mi is nagyon várjuk már, hogy újra felcsatolhassuk a lécet és aztán élvezzük a haraphatóan friss levegőt, a csodás panorámát, no és persze lazításként a hütték fogásait vagy a termálfürdőket.
A Ski amadé számos újdonsággal és ajánlattal készül a 2021/2022-es téli szezonra mind az öt régiójában, a Salzburger Sportwelt, a Schladming-Dachstein, a Gastein, a Hochkönig és a Grossarltal régiókban egyaránt. Ausztria legnagyobb síszövetségében különleges síajánlatok, gasztronómiai élmények és családi ajánlatok várják a télen útra kelőket.
A síelők és snowboardosok ott összesen 356 tökéletesen karbantartott lejtőn, 760 kilométernyi sípályán és 270 modern felvonó segítségével tombolhatják ki magukat, ráadásul mindezt egyetlen síbérlettel.
A síelés szabadtéri sport, és mindenekelőtt egészséges. Nemcsak erősíti az izmokat és növeli a fizikai állóképességet, hanem pozitív hatással van az elmére és a lélekre is. Ráadásul a mozgás a hegyekben és a friss levegőn egyszerűen boldoggá teszi az embert. Emellett elegendő D-vitaminhoz is juttatja. Az ilyen boldog pillanatok különösen jólesnek az elmúlt kemény tél után, amely tele volt korlátozással.
Az elmúlt téli szezon megmutatta, hogy a válságokat a legjobb együtt leküzdeni. A korlátozások ellenére a síközpontok különleges feltételek mellett kinyithattak és fogadhatták a napi vendégeket, de természetesen a síelők és a személyzet biztonsága volt a legfőbb prioritás.
A Ski amadé a 2021/2022-es szezont illetően is hisz a téli turizmusban. Ausztria legnagyobb síszövetsége a nagyon nehéz tavalyi szezon ellenére optimistán tekint a jövőbe és várja a vendégeket.
Természetesen az érvényben lévő higiéniai és biztonsági előírások betartása mellett, de mai szemmel nézve túlnyomórészt korlátozások nélkül lehet majd síelni.
A Ski amadé vendégei maguk dönthetik el, milyen kalandokat szeretnének átélni a sípályán: hol sportosat, hol kényelmeset, hol pedig mindkettőt egyszerre. Természetesen az igazi adrenalinlöket sem maradhat el. 2021 őszétől a Ski amadé Made My Day mottóval már nemcsak egész napos programok, hanem egyedi ajánlatok is elérhetők, a wow-pillanatok természetesen garantáltak.
Egynapos élménycsomagok
Az egynapos élménycsomagok kora reggeltől késő délutánig tartó egész napos síelést kínálnak a vendégeknek, több egymást követő programmal. A kis csoportokat egész idő alatt tapasztalt vezető kíséri. Az egynapos élménycsomagok a téli szezon alatt csak meghatározott napokon vehetők igénybe, és a síbérlet mellé foglalhatók.
A Salzburger Sportwelt régióban a résztvevők például exkluzív betekintést nyerhetnek egy hegyi felvonó működésébe, vagy a 2700 méter magasan elfogyasztott reggeli után egy egész napos freeride-túrát tehetnek a Dachstein-hegységben. A Hochkönig régióban többfogásos menü várja a résztvevőket, ahol minden fogást más-más kunyhóban szolgálnak fel.
Az egész Ski amadé területén termelői piacokat is látogathatunk a síhüttéknél. A helyi gazdák közvetlenül a sípálya mellett árulják saját készítésű termékeiket. Fűszeres szalonnát és sajtot, friss fánkot, gombócokat vagy házi lekvárokat, zseléket, gyümölcsleveket, teákat lehet kóstolni, miközben elhaladunk mellettük a sílécen.
Az okostelefonnal történő bérletvásárlás már régóta lehetséges a Ski amadé mind az öt régiójában, tavaly télen pedig minden eddiginél népszerűbbnek bizonyult, köszönhetően annak is, hogy a jelenlegi időkben az érintésmentes fizetés és az érintésmentes ajánlatok egyre fontosabbá váltak. Ezért a Ski amadé tovább bővítette ilyen jellegű szolgáltatásait: a síbérlet okostelefonon és számítógépen keresztül egyaránt megvásárolható az online shopban. A QR-kódot e-mailben kapjuk meg, a síbérlet pedig átvehető közvetlenül a jegykiadó automatánál vagy bármelyik pénztárban. Akiknek van tavalyi chipkártyás síbérletük, egyszerűen és kényelmesen feltölthetik azt online, és újra síbérletként használhatják.
A Ski amadé a fenntarthatósággal kapcsolatos információival fontos lépést tesz a környezetkímélő, zöld üdülés felé. A vendégek mind az öt Ski amadé régióban maguk dönthetik el, hogy mennyire fenntartható legyen a síelésük.
Királytúra királyi falatokkal
A hóbiztos Hochkönig sírégiúja százhúsz kilométernyi sípályájával és harmincnégy felvonóval Salzburg tartomány második legnagyobb összefüggő síterepe. A sípályákat kiválóan karbantartják, és mindenki talál a tudászszintjének megfelelőt, legyen szó enyhe lejtésű, széles gyakorló pályáról a kényelmesebb síelőknek, vagy a Marlies Schild edzőpályáról a profi sportolók számára. További plusz pont: a síterület nagysága miatt a felvonóknál nincs hosszú várakozási idő, még főszezonban sem.
A régió különlegessége a rendkívül hosszú és változatos Királytúra. A felvonók hat hegycsúcsot kötnek össze, ezáltal létrehozva egy harmincöt kilométeres sípályát a Hochkönig csúcsai és a Steinernes Meer fantasztikus panorámája előtt.
Hochkönig három első osztályú snow- és funparkkal rendelkezik, ahol az adrenalinrajongók és a tapasztalt téli sportok szerelmesei kiengedhetik a gőzt. Azok számára, akik egy kicsit szolidabban szeretnének szórakozni, csodálatos lehetőség kínálkozik egy tökéletes téli naphoz az Aberg-hegy funslope-ján. A kora reggeli síelésen a frissen ébredőket egyedülálló élmény várja: elsőként ereszkedhetnek le a még érintetlen lejtőkön. De az éjjeli baglyok is megtalálják a számításaikat a Hochkönig vidékén. Még akkor sem kell elhagyni a sípályát, ha beesteledik: A Maria Alm-i Simmerl felvonónál a pályát késő estig jól megvilágítják az esti síeléshez, így garantáltak a varázslatos téli vakációs élmények.
A Kulináris Királytúra lehetőséget kínál a vendégeknek arra, hogy hegyi hüttétől hegyi hüttéig haladva, mindenhol egy-egy fogást elfogyasszanak az összehangolt három-négy fogásos menükből. Az egyes túrák alapjául szolgáló különféle gasztronómiai témáknak köszönhetően mindenki talál az ízlésének megfelelő útvonalat. Összesen öt ilyen túrát kínál a Hochkönig régiója a sípályák ínyenceinek. A "régió szeretete" , az "alpesi legelők varázsa" és a "hegycsúcs élménye" elnevezésű túrák három fogásos menüt kínálnak, olyan finomságokkal, mint az édes császármorzsa, a rusztikus farmer pirítós tükörtojással és salátával, a fűszeres lazactatár vagy a párolt borjúfilé krémes polentával. A "vegán túrán" vegetáriánusok és vegánok számára összeállított menüt fogyaszthatnak a vendégek. Az "élményidő túra" ideális a vállalkozó kedvű ínyenceknek, ugyanis a vendégek maguk állíthatják össze a négyfogásos menüt.
Termálfürdős lazítás
A téli pihenés Gasteinben a változatosságot jelenti. A síelők és snowboardosok a legtöbbet hozhatják ki a gasteini síterepek pályakínálatából, a sífutók negyven kilométer hosszú sífutóösvényeken fedezhetik fel az érintetlen téli tájakat, de akár hótalpas túrán is megtehetik ugyanezt.
A kalandvágyóbbak szánkózhatnak is akár éjfélig is, vagy részt vehetnek egy jégmászó alaptanfolyamon. Egy ilyen akciódús téli nap után pedig a termálfürdőkben lehet nagyokat nyújtózni és ázni.
Gastein tehát a testi-lelki feltöltődésért felel. Erre a legizgalmasabb, de mindenképp legkülönlegesebb hely a sziklafalakkal körülvett, egyedülálló hangulatú Felsentherme, ahol hatszáz négyzetméteres élményfürdőben lehet kikapcsolni, de a termálkomplexum központi elemének számító relaxációs fürdő, és a Stubnerkogel-hegyre néző kilátással csalogató wellnessrészleg is pompás választás. Az Alpentherme két, hatalmas méretű termálvizes fürdőtóval is rendelkezik, amely mindegyike ugyancsak ideális egy megnyugtató relaxációra.
Nem kérdés tehát, a síelés és a snowboardozás a tél abszolút csúcspontja, és amint látható, a havas hónapok ezerféleképpen élvezhetők Ausztriában.
(Fotók: Ski Amade, Marktl Photography)
családi | pihenés | túra | snowboard | gaszto | termálfürdő
Merész kampánnyal robban be a Reebok új kollekciója
A modern luxus nyomában a Range Roverrel

Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!