Adott egy meseszép kastély a Skót-felföldön. És adott egy svájci tervező, aki egy merészet gondolva skandináv stílusú bútorokkal rendezte be az enteriőrt, megalkotva a scandi-scot stílust.
A Wildland vendéglátóipari vállalkozás kérte fel a svájci tervezőt, Ruth Kramert, hogy alakítsa át az egykori skót-felföldi kastélyt egy igazán pazar nyaralóházzá. Így született meg a Tigh Na Coille, amely a skót gael nyelven azt jelenti, "ház az erdőben".
A négy hálószobás ingatlan egy meseszép dombon áll, ahonnan pazar kilátás nyílik a Loch Ness-tóra.
A 19. századi kőépületet elsőként korhű módon restaurálták és felújították, majd a skandináv egyszerűséget a skót örökség játékosságával ötvözve rendezték be. A céljuk az volt, hogy egy tiszta és modern esztétikát jelenítsenek meg a belső terekben, amely rendkívüli magasságokba emeli a skót kézművességet is.
A végeredmény pedig tényleg nagyszerű lett. A helyiségek nyugodt és természetes hatást keltenek, a színek lágyak és kellemesek, a bútorok pedig extrán kényelmesek. Mindezt csodálatos padlózattal és modern szőnyegekkel egészítették ki, hogy melegséget és puhaságot sugározzanak. Megőrizték és restaurálták a kandallókat, valamint a kastély eredeti nyílászáróit is, a párkányokat azonban kicserélték.
Bár a bútorok alapvetően skandináv stílusúak, az ágyak eredetileg is a kastélyból származnak, a mostani megjelenésük a helyi asztalosok munkáját dicséri.
A vintázs dizájn tovább fokozza az időtlen hangulatot.
A fürdőszobák is megújultak, immáron minden igényt kielégítenek, a konyha pedig megfelel minden modernkori szabványnak és elvárásnak. Az étkező központi eleme egy gyönyörű asztal lett, melyet századközi székek vesznek körül. Az aukción beszerzett kisbútorokat újrakárpitozták.
Minden Wildland-ingatlanban megtalálható Kramer egyik kedvenc kisbútora, a Hans J. Wegner által 1951-ben megalkotott Papa Bear fotel. A skót kastélyban ez a nappali egyik sarkában, a kandallóra nézve kapott helyet. Fölötte egy falilámpa biztosít kellemes fényt a hangulatos olvasáshoz.
(Forrás: Dezeen, fotók: Fran Mart)
belső építészet | lakberendezés | skót | dizájn | skót felföld
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!