A pszichológusok szerint létezik egy módszer, amellyel hatékonyan spórolhatunk a várakozási időn. De vajon tényleg működik?
A reptéri sorban állás sokak szerint aaz utazás egyik legkellemetlenebb része, ráadásul gyakran nem is egy sort kell kivárnunk. Talán első látásra nem úgy tűnik, de a pszichológusok szerint vannak bizonyos rejtett törvényszerűségei ennek a folyamatnak.
Több szakértő is azt ajánlja, hogy
ha több sor közül kell választanunk, mindig azt válasszuk, amelyik bal oldalra esik.
Mivel a legtöbb ember jobbkezes, természetes hajlama van arra, hogy a jobb oldalt válassza, vagyis a bal oldali sorban elvileg kevesebben vannak.
Az Express újságírója a palermói reptéren tesztelte ezt az elméletet. Ő maga beállt a bal oldali sorba, a barátját pedig arra kérte, álljon be a jobb oldaliba.Végülis a bal sorban sikerült öt perccel előbb átjutnia a biztonsági rendszeren, és mint mondja, úgy tűnt, a többség tényleg a jobb oldalt választotta.
Azonban a következő, a beszálláshoz vezető sornál megdőlt el az elmélet. A sorok kezdetben ugyanolyan ütemben haladtak, majd a bal oldali egyszercsak leállt, mert két utas poggyásza nem a megfelelő méretű volt.
Amíg megpróbálták beszuszakolni a táskákat a méretellenőrzőbe, majd kudarcot vallva kiderült, hogy extra díjat kell fizetniük, a jobb oldali sor száguldott.
Mint az újságíró elmondja, hasonló problémával szembesült, amikor megérkezett Nagy-Britanniába. Bár a bal oldali e-kapuknál kevesebben várakoztak, amint valakinek nem sikerült beolvasni az útlevelét, borult a papírforma.
Végül arra konklúzióra jut, hogy tudja határozottan ajánlani ezt a trükköt. Bár a turisták tényleg nagyobb valószínűséggel választják automatikusan a jobb oldali sort, ez nem garantálja, hogy a bal oldal gyorsabban halad.
(Forrás: Express, képek: Getty Images)
reptér | sorbanállás | várakozás | utazás | repülés
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!