Ezt a nyolc ételt sose válaszd a svédasztalról

A svédasztalos vendéglátás a leggyakoribb módja a szállodákban történő étkezéseknek, legyen szó reggeliről, ebédről vagy vacsoráról, sőt számos étterem is kínál korlátlan fogyasztás mellett büféasztalos étkezést. Vannak azonban olyan ételek, amelyeket nem érdemes választanunk. Mutatjuk, melyek lehetnek ezek.

Burgonya alapú ételek

A burgonya alapú köretek a szénhidrátokkal együtt általában a büféasztal elején találhatók. Ennek oka, hogy a vendéglátóhelyek számára olcsón előállíthatók, mégis telítenek, laktatnak, és gyorsan meg tudjuk tölteni velük a tányérunkat és a hasunkat is. A drágább, jobb ételeket kisebb adagokban, kisebb tálakban helyezik a vendégek elé.

Sushi

A svédasztalos sushi komoly emésztési megbetegedéseket okozhat, a nyers hal ugyanis táptalaja lehet az ételmérgezést okozó kórokozóknak.

Édes-savanyú ételek

A kínai konyha remekei gyakran szirupos szószba vannak mártva, hogy aztán bő olajban süssék ki. A fogások zsírokban és cukorban bővelkednek, így bölcsebb helyettük egészségesebb alternatívát választani.

Sárgadinnye

A sárgadinnye felületén könnyebben megtapadnak az olyan baktériumok, mint a szalmonella, így növeli az ételmérgezés kockázatát. Csak akkor érdemes a büféasztalról levenni, ha kellőképpen hűtött, frissnek látszik, nincsenek rajta sötét foltok.

Osztriga

Bár a tenger gyümölcsei a legklasszabb ételek, amiket ehetünk, svédasztalon az egyik legkockázatosabb is, hiszen a vibriózisnak nevezett ételmérgezés egyik formáját okozhatja.

Tojás saláta

A tojássaláta egy népszerű étel, de egyes szakértők szerint ez okoz a legnagyobb valószínűséggel ételmérgezést. A hideg, tojásalapú ételeket a biztonságos fogyasztás érdekében nagyon hidegen kell tartani, ha szobahőmérsékleten tálalják, érdemes teljes mértékben elkerülni.

Tonhal

A tonhalat hidegebb hőmérsékleten kell tartani, mint a többi halfajtát, mert különösen érzékeny bizonyos típusú baktériumokra.

Citromszeletek

Egy amerikai kutatás egy átlagos éttermi citromszelet szennyezettségi szintjét vizsgálta, amiből kiderült, hogy a felületének körülbelül hetven százalékán baktériumok voltak, amelyek akár komoly gyomorpanaszokat is kiválthatnak még akkor is, ha alkoholos italba kerülnek.

De nem csak a svédasztalos fogások miatt kaphatunk ételmérgezést, hanem őrült TikTok-trend miatt is. Ha viszont nyaralás közben szeretnénk csökkenteni a kockázatot, ezekbe az országokba semmiképpen se utazzunk.

(Forrás: The Daily Meal, fotók: Getty)

ételmérgezés | svédasztal | étel

FOLYTASD EZZEL

Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod

10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod

Rendeld meg a Roadster magazin 14. számát!

Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom