Még csak november van, de már most komoly fennakadásokat és jelentős károkat okoz a hó Szerbiában

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Roadster Google News oldalán is!

Fennakadásokat okozott az első hó Szerbiában, főként az ország déli részén, ahol utakat zárt el, áramvezetékeket szakított el a havazás.

A szerbiai közszolgálati televízió (RTS) beszámolója szerint az erőteljes havazás miatt a délnyugat-szerbiai Nova Varosban jelentős károk keletkeztek a villanyvezetékekben; több mint kétezer háztartás maradt áram nélkül. A Zlatar-hegység lábánál fekvő településhez vezető utakat folyamatosan takarítják, de nehéz az átjárás. Áramkimaradások vannak a Zlatibor-hegységhez közeli Sjenicán és környékén, valamint a délkelet-szerbiai Srvljig térségében is.

A közép-szerbiai Dobri Do közelében két embert mentett ki a tűzoltóság egy hóban elakadt autóból, míg a délkelet-szerbiai Kriva Fejánál a tűzoltók egész éjszaka dolgoztak, hogy egy elakadt autóbusz 24 utasát kimentsék.

A Kopaonik-hegységben két napja erőteljesen esik a hó, a hótakaró vastagsága már elérte a 40 centimétert. Az utakat ott is folyamatosan tisztítják, de hólánc nélkül senkinek nem javasolják a közlekedést.
A téli szolgálat munkatársai folyamatosan tisztítják az utakat, ám a hóátfúvások, valamint a havazás miatt kidőlt fák további fennakadásokat okoznak.

Az RTS beszámolója szerint Szerbia hegyvidéki területein egyre vastagabb a hótakaró, így várhatóan több településen is rendkívüli helyzetet hirdetnek majd. Az előrejelzések szerint hétfőn nem kell havazásra számítani, kedden azonban az ország egész területén hullhat a hó.

(Fotók: Unsplash)

havazás | forgalom | időjárás | hegy | szerbia |

FOLYTASD EZZEL
Rendeld meg a Roadster magazin 23. számát!

Itt a tavasz, a Roadster legújabb lapszáma pedig diadalmas dübörgéssel robog be az életünkbe! A hagyományoknak megfelelően kalandok sora követi egymást a magazin színes, szélesvásznú lapjain, tele inspiráló történetekkel és még inspirálóbb karakterekkel. Mit találhatunk a 220 oldalas magazinban? Elutazunk Varsóba és Szicíliába, találkozunk a szupersztárokat fotózó Agata Serge-zsel, a gyönyörű izraeli színésznővel, Efrat Dorral, megnézzük, hogyan tiszteleg egy párizsi galéria egy magyar belsőépítész előtt, kipróbáljuk, milyen az új Mercedes és Omoda, megmutatunk négy új és lenyűgöző hotelt, végigjárjuk a Dolomitokat egy Audi A6-tal, belekóstolunk Dubai legjobb éttermeibe, és találkozunk a zseniális divattervezővel, Abodi Dórával is. És ahogy mondani szokás, ez még messze nem minden, a magazin még ezeken kívül is rengeteg színes kalandot tartogat!

Különleges csomagajánlatok itt!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom