A stilizált Szphinx egy szoborszerű luxusotthon lesz, felül egy szinte önálló házként működő hálószobával.
Egyiptom északi partvidékére tervezett modern Szfinx-átiratot a spanyol Fran Silvestre építésziroda. A Földközi-tenger partjához közeli kétemeletes épület egyetlen, 30 centisnél keskenyebb szalagfallal szimbolizálja a bölcsesség istenének hagyományos egyiptomi ábrázolását. Az első látásra kissé talányos függőleges elem változó keresztmetszettel ad otthont a kommunikációs magnak.
A függőleges falrészből egy konzolos szerkezet emelkedik ki, amit háromszögelt acélszerkezettel oldanak meg. Ezt az elemet a földön építik meg, a lehető legnagyobb precizitással, előkamrákat használva, majd utólag emelik a függőleges falra. Az egyensúly javítása érdekében vasbetonból ellensúlyt helyeznek a konzol hátsó végére.
A fő kihívást a kommunikációs magot elrejtő függőleges szerkezet jelenti, ami a szükséges merevséget és ellenállást biztosítja.
A ház alsó szintje tartalmazza szinte az összes funkciót, kivéve a felső szinten, afféle önálló házként elhelyezkedő fő hálószobát.
Az építészek több kortárs referenciát is figyelembe vettek, például Gio Ponti Pirelli tornyának alaprajzát, amivel Ponti az épület magasságát hangsúlyozó optikai hatást ér el. Andreu Alfaro hagyományokat szintetizáló munkáinak hatása ugyancsak meghatározó hatást gyakorolt az épület tervezésére.
The Sphinx
Tervező: Fran Silvestre Arquitectos, Valencia
Bruttó szintterület: 9560 m²
Hasznos alapterület: 3020 m²
Szintek száma: 2
Férőhelyek száma: 10
A Fran Silvestre Arquitectos korábban is felkerült már a Roadster radarjára egy spanyolországi házzal, ami szinte olyan benyomást kelt, mintha lebegne a föld fölött.
(Forrás, képek: Fran Silvestre Arquitectos)
szfinx | építészet | A nagy szfinx | Egyiptom | fran silvestre arquitctos
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!