A stilizált Szphinx egy szoborszerű luxusotthon lesz, felül egy szinte önálló házként működő hálószobával.
Egyiptom északi partvidékére tervezett modern Szfinx-átiratot a spanyol Fran Silvestre építésziroda. A Földközi-tenger partjához közeli kétemeletes épület egyetlen, 30 centisnél keskenyebb szalagfallal szimbolizálja a bölcsesség istenének hagyományos egyiptomi ábrázolását. Az első látásra kissé talányos függőleges elem változó keresztmetszettel ad otthont a kommunikációs magnak.
A függőleges falrészből egy konzolos szerkezet emelkedik ki, amit háromszögelt acélszerkezettel oldanak meg. Ezt az elemet a földön építik meg, a lehető legnagyobb precizitással, előkamrákat használva, majd utólag emelik a függőleges falra. Az egyensúly javítása érdekében vasbetonból ellensúlyt helyeznek a konzol hátsó végére.
A fő kihívást a kommunikációs magot elrejtő függőleges szerkezet jelenti, ami a szükséges merevséget és ellenállást biztosítja.
A ház alsó szintje tartalmazza szinte az összes funkciót, kivéve a felső szinten, afféle önálló házként elhelyezkedő fő hálószobát.
Az építészek több kortárs referenciát is figyelembe vettek, például Gio Ponti Pirelli tornyának alaprajzát, amivel Ponti az épület magasságát hangsúlyozó optikai hatást ér el. Andreu Alfaro hagyományokat szintetizáló munkáinak hatása ugyancsak meghatározó hatást gyakorolt az épület tervezésére.
The Sphinx
Tervező: Fran Silvestre Arquitectos, Valencia
Bruttó szintterület: 9560 m²
Hasznos alapterület: 3020 m²
Szintek száma: 2
Férőhelyek száma: 10
A Fran Silvestre Arquitectos korábban is felkerült már a Roadster radarjára egy spanyolországi házzal, ami szinte olyan benyomást kelt, mintha lebegne a föld fölött.
(Forrás, képek: Fran Silvestre Arquitectos)
fran silvestre arquitctos | építészet | szfinx | A nagy szfinx | Egyiptom
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!