Egészen kivételes zenei élményt élhetsz át a Müpában április végén

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Roadster Google News oldalán is!

Tea – a lélek tükre címmel különleges operát mutatnak be április végén a Müpában. Az Oscar-díjas Tan Dun korszakalkotó operája nem csupán egy zenei előadás, hanem a keleti filozófia és a nyugati avantgárd nagyívű találkozása. A mű magyarországi ősbemutatója igazi kultúrtörténeti pillanat, hiszen a darabot maga a szerző vezényli a Müpa pódiumán.

A VII. századba repítő történet egy japán herceg és egy kínai hercegnő mindent elsöprő szerelmét, valamint a Lu Yu-féle legendás Teáskönyv utáni tragikus kutatásukat beszéli el.

A hongkongi előadás után a Müpa közönsége is láthatja Káel Csaba rendezését, a főbb szerepekben olyan kiváló nemzetközi szólistákkal, mint a kivételes tehetségű, többszörös énekverseny-győztes Deng Ying, vagy a különösen az olasz repertoárban otthonos japán tenor, Motoki Ishii.

Ebben a különleges univerzumban a víz csobbanása, a papír zizegése, a kerámia és a kő kongása is egyenrangú hangszerré válik, egyedülálló vizuális és akusztikai élményt ígérve.

Tan Dun neve a szélesebb közönség számára a Tigris és sárkány Oscar-díjas zenéjével vált ismertté, míg a szakma az „organikus zene” egyik legfontosabb úttörőjeként tiszteli. Művészete a rituális elemekre és a természet elemi hangjaira épül; nála a zenekar nem ér véget a vonósoknál és fúvósoknál, hanem kiterjed mindenre, ami hangrezgést idéz elő.

Részlet a Philadelphiai Opera klasszikus Tan Dun előadásából:

A Tea – a lélek tükre című opera a műfaj határait feszegeti: a klasszikus operai drámaiságot ötvözi a buddhista nyugalommal és a keleti teaszertartások meditatív esztétikájával.

Nem csupán egy történetet hallunk: egy ősi kultúra bölcsességét lélegezzük be a koncertterem falai között.

A magyar közönség ritkán találkozhat az ázsiai kortárs zene ilyen léptékű, összművészeti víziójával. Míg a nyugati operák többsége a lineáris cselekményre és az énektechnikai bravúrokra fókuszál, Tan Dun műve a belső csendre és a természet hangjaira irányítja a figyelmet, ami teljesen új perspektívát nyit a hazai zenekultúrában.

Az, hogy a darabot maga a szerző – a kortárs zene egyik legnagyobb élő legendája – vezényli, olyan autentikus energiát és hitelességet ad az estének, amely csak a világ legfontosabb operaházaiban élhető át.

Müpa pluszok

A Müpa a klasszikus zenén túl is számos műfajban kínál változatos programokat, nemcsak világzenét vagy jazzt, de irodalmi, filmes és családi rendezvényeket is.

Tan Dun: Tea – a lélek tükre

2026. április 30. csütörtök
19:30 - 22:00
egy szünettel
Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem

Vezényel: Tan Dun

Szereplők:
Lan, Tang-dinasztiabeli hercegnő – Deng Ying
Seikyo, japán herceg, szerzetes – Herczeg Máté
Tang-dinasztiabeli herceg – Motoki Ishii
Tang-dinasztiabeli uralkodó – Apollo Wong
Árny, szertartásvezető, Lu Yu lánya – Niru Liu

Közreműködők:
Magyar Nemzeti Férfikar (karigazgató: Riederauer Richárd), Concerto Budapest

Alkotók: zeneszerző és librettó – Tan Dun, a librettó társszerzője – Xu Ying, animáció – Besnyő Dániel, művészeti asszisztens – Daróczi Katalin, játékmester – Gábor Sylvie, rendező – Káel Csaba.

A jegyekről és a parkolásról minden információt megtalálsz a Müpa honlapján.

(Fotó: Müpa)

tea | müpa | Tan Dun | tamogatott tartalom | komolyzene | budapest

FOLYTASD EZZEL
Rendeld meg a Roadster magazin 24. számát!

Nyár, jó energiák, napfény és csillogás: a Roadster magazin legújabb száma nem kevesebbet ígér, mint hogy még magasabbra emeli ezt az önmagában is nagyszerű évszakot. A nyári lapszámunkban találkozunk a világhírű séffel, Nobu Macuhiszával, aki Robert De Niróval közösen több, mint hatvan hotel és étterem tulajdonosa. Beszélgetünk Makó Szilveszterrel, a hollywoodi sztárok sorával dolgozó fotóssal, és Szu Fudzsimoto japán építésszel is, aki korunk egyik legizgalmasabb alkotója. Elutazunk Marrákesbe, végigjárjuk a portugál El Caminót, és Erdélyben egy igazi tündérmesébe csöppenünk. A milánói dizájnhéten megcsodáljuk az új Hyundai-t, Koppenhágában megnézzük, milyen a pub, amit egy magyar vezet, és találkozunk a vicenzai mesterszabóval, Massimo Pasinatóval is.

Különleges csomagajánlatok itt!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Hirdetés
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom