Néhány szolgáltatásra nem is tudjuk, hogy van igény, amíg fel nem találják. Könnyen lehet, hogy ilyen az a kölni szórakozóhely is, ami reggel hatkor nyit, hogy munkakezdés előtt kitáncolhassák magukat a dolgozók.
Nem lennénk meglepve, ha egész Európában elterjedne hamarosan a feszültségoldásnak ez a speciális formája. „Csak egy kis vadulás. Csinálni valami szokatlant” – idézi a DW Kait, aki három órával az első aznapi meetingje előtt lépett a táncparkettre.
Egy másik partizó azt mondja, két perc után úgy érezte magát, mintha éjszaka lenne – csak neki ez jobban bejön, mert egyébként nem egy éjjeli bagoly, nem szeret sokáig ébren maradni.
Ráadásul a reggel buliban kevesebben ásítoznak, és senki nem rúg be.
Fél órával a reggel hatos nyitás után már tömve van a táncparkett. Az elsötétített tér hangulata egy az egyben megfelel egy diszkóénak, vagyis könnyű ráhangolódni a szórakozásra. Csak itt tudatmódosító szerek helyek kávé, croissant, gyümölcsök és más tipikus reggelik várják a partizókat.
Jakob Holterhöfer, a klub tulajdonosa szerint sokaknál a tánc a reggeli sportoláshoz hasonlít: oldja a stresszt, átmozgat, energetizál: „Ha a parkettre lépsz, többé már nem leszel olyan mogorva. Nagyon gyorsan hat.”
A helyszín a Tsunami Club Köln Südstadt városrészében, a zenei kínálat alapján pedig valóban azokat a generációkat célozza elsősorban, akik már inkább munka előtt tudnak bulizni, mint utána: Indie, Rock, Post-Punk, Britpop, illetve a 80-as és 90-es évek zenéi szólnak főként.
A klub persze éjszakai műszakban is működik, olyankor élő zenével is várja a közönséget, amit olyankor sem kell félteni, bármennyire is jó volt a reggeli „Wake Up Party”.
(Forrás: DW, fotók: Unsplash)
szórakozóhely | köln | tsunami club | tánc | Németország
A Balaton kapuja: Kenese Bay Garden Resort & Conference Hotel
A szenvedély, az árulás és a túlvilág jelenik meg egyetlen, zsigerig ható kortárs darabban a Müpa színpadán

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!