Egy dél-szlovákiai faluban, Strekovban járunk, ahol Sütő Zsolt borász mesél arról, miért döntött úgy, hogy elhagyja a borkészítés hagyományos folyamatát, és a legtisztább, legtermészetesebb formában állítja elő a bort.
A Terroir Squad által készített videóban Sütő Lajkó Félix dallamaira avat be a borászattal kapcsolatos filozófiájába. Ahogy mondja, a bor nyolcezer éven át kíséri az emberiséget, nyolcezer éven keresztül elkészül, valóságos misztériumnak tekinthető. Szerinte ezekhez a gyökerekhez kell visszamenni, mert elkészíthetők ezek a borok. Bár a mostani elvárások miatt nem pontosan ugyanolyak lesznek, de megfelelő nyitottsággal, valamint elfogadással olyan ízeket, értéket kaphatunk, amit hívhatunk természetes bornak (semmi sincs hozzáadva és semmi nincs elvéve belőle).
Azt szeretné, hogy az emberek fölébredjenek, és jobban megértsék a természetet. Gondolkozzanak el az élet szépségén, a komfortizmus, a kényelem és olcsóság helyett pedig valami más vezérelje az életüket, és inkább próbálják megismerni saját magukat. Egy kissé feledésbe merült értékrend után vágyakozik, ami szerinte a boron keresztül elérhető.
Ez is érdekelhet:
(Fotó: Unsplash)
sütő zsolt | természetes bor | video | borkészítés | bor | szlovákia
Merész kampánnyal robban be a Reebok új kollekciója
A modern luxus nyomában a Range Roverrel

Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!