Tudatosság és természetességre való törekvés. Ezek a fogalmak már évek óta a köztudatban vannak. Szükség van rá általánosságban és szükség van rá a testápolásban is. A szájápolás valahogyan mostoha területe ennek az irányzatnak, pedig nagyon egyszerű alapanyagokból jó minőségű és hatásfokú termékek készülhetnek.
Miért jó, ha természetes?
Különösen fontos a természetesség a szájápolásban, hiszen a szájüreget borító nyálkahártyán keresztül pillanatok alatt felszívódhat minden, ami a fogkrémben, szájvízben található. Ha természetes alapanyagokból készült termékeket használunk, akkor csökkentjük annak a kockázatát, hogy valami egészségkárosító alapanyagot vigyünk be a szervezetünkbe. Érdemes utána olvasni a BIOLA Webshopnál kapható természetes ápolószerek előnyeinek.
Kik nem a barátaink a szájápolásban?
A fogkrémek ugyanattól a típusú tenzidtől habzanak, mint a sampon, a tudsürdő, vagy éppen az SLES és SLS-től. Ez egy nagyon hatékony tisztításra alkalmas alapanyag, de a szájüregben használva szárít, gyengíti a nyálkahártya ellenálló képességét.
Az egyes termékekben használt mikro műanyag gyöngyök vagy éppen az antibakteriális alapanyagok sem tesznek jót hosszútávon az egészségünknek és a környezetnek.
Mi van a természetes szájápolási termékekben?
Érdekes módon a természetes fogápolók állhatnak csupán 2-3 hétköznapi összetevőből és illóolajokból is állhatnak. Ilyen a kozmetikai agyag, ami gyengéden tisztít. Vagy éppen a körültekintéssel adagolt szódabikarbóna, amit a fogkrémben alkalmazva kissé fehéríti is a fogakat. A só, illóolajok és növényi kivonatok mind hasznos hatóanyagai a természetes fogkrémeknek, szájvizeknek.
Változatos forma
A természetes fogápolásban találkozhatunk fogporokkal. Ezekbe vizes fogkefét mártunk, és így használjuk. Nagy előnye, hogy nem romlik meg, és az alapanyagok gyengéden tisztítanak. A fogpor már tabletta alakban is elérhető.
A megszokott krém formából többféle állagú természetes terméket is találhatunk, ezek egyik közös tulajdonsága, hogy egyáltalán nem vagy csak kicsit habzanak.
Alapanyagok mellett hatóanyagok
Fontos, hogy tiszta legyen a fogunk, de sokszor szükségünk van hatóanyagokra is, akár a megelőzés, akár egy probléma orvoslása a cél.
Érdemes olyan terméket választani, amiben a nekünk megfelelő hatóanyagok is vannak. A sók például támogatják a nyálkahártya működését, és enyhén antibakteriális. A bíbor kasvirág kivonata az íny egészségét erősíti. A menta nemcsak finom, és jó leheletet ad, de antibakteriális és vírusölő hatása is van.
A tudatosság nagyon fontos a szájápolásban. Nézzük meg, hogy milyen összetevőkből áll a termék, ami használunk, és igyekezzünk olyat választani, ami a javunkat szolgálja. Kerüljük, ha csak lehet az SLS (sodium laureth sulfate) tartalmú termékeket, hogy védjük a száj nyálkahártyáját. Ha sikerül nem műanyag alapú fogkefét beszerezni, az még egy plusz előny!
(Szponzorált tartalom)
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!