Tíz ország, tíz étel – Így indul a reggel a nagyvilágban

A világon mindenhol megadják a módját a nap legfontosabb étkezésének, azaz a reggelinek. Összegyűjtöttük a nemzetközi gasztronómia legütősebb villásreggelijeit, amelyek inspirációként is szolgálhatnak a karanténkonyhához.

Svájc

A hétköznapokban a svájciak ragaszkodnak a gyorsan elkészíthető, tartalmas reggelikhez. Előszeretettel fogyasztják a granolaszerű birchermüeslt, amelyhez olajos magvakat, gyümölcsöt és sűrű joghurtot kevernek.

Hétvégente rösztit, azaz krumplis palacsintát, sajtot és felvágottat esznek, de kifejezetten szeretik a zopf névre hallgató kalácsot is, mézzel, vajjal vagy lekvárral kínálják.

Japán

A japán reggeli a világ bármelyik pontján felér egy ebéddel vagy egy kiadós vacsorával. Kerül az asztalra lazac, makréla, miso leves, pácolt zöldségek és rizs is.

Fontos szereplője a reggeli étkezéseknek a tamagojaki is, amely egy kissé édes omlett, téglalap alakú serpenyőben készítik.

Izland

Izlandon az egészséges reggeli a lysivel kezdődik.

A tőkehalolaj kiemelkedően jó omega-3 zsírforrás, emellett többnyire egy tál hafragrauturt, vagyis házi granolát fogyasztanak, amelyhez diót, mazsolát, cukrot és joghurt állagú krémsajtot kevernek.

Marokkó

A mentateával együtt a búzadarakenyér a marokkói reggelizőasztal két kulcsfontosságú eleme.

A baghrirre vaj és méz kerül, a harchát pedig sós fogásként sajttal, édesként pedig lekvárral tálalják.

Ausztrália

Az ausztrál reggelik változatosak, de az alappillérük az avokádós pirítós, tetején tojással. A pirítóst többnyire teljes kiőrlésű gabonából készült kenyérből készítik, a tojást pedig buggyantott formában szeretik a legjobban.

A fogás mellé gyakran esznek fermentált zöldségeket, olajos magvakkal és bogyós gyümölcsökkel felturbózott rizspudingot.

Argentína

Argentínában fánkok és péksütemények kerülnek reggelente a figyelem középpontjába.

A legnépszerűbbek között szerepel a medialunes, egy kifli alakú, briósra hasonlító étel, de a churros is gyakran kerül az asztalra csokoládémártással vagy vaníliapuding kíséretében.

Az édességekhez erős kávét, vagy koffeinben gazdag fekete teát isznak.

Németország

A wurst országában nem meglepő, hogy a kolbász és a virsli játszik főszerepet a hagyományos német reggeliben, a frühstückben, de felvágottak, sajtok, kenyerek és perec is található a reggelizőasztalon a gyümölcs, a lágy tojás és a házi lekvár mellett.

Brazília

A bolo de fuba egy kukoricakenyérre hasonlító sütemény, melyet gyakran fogyasztanak reggelire a brazilok.

Szintén népszerű a pao de queijo, azaz a puffasztott sült sajtgolyók, amelyek a brazil kultúra egyik alapelemének számítanak.

Törökország

A török kenyerek, például a simit vagy a pide nélkül nincs reggeli Törökországban.

Hozzájuk fetát, vagy más friss, sós sajtot, olajbogyót, halvát, mézet és konzerveket esznek.

A tojásokat gyakran fokhagymával, pirospaprikával, köménnyel és fűszeres szárított marhahúsból készült kolbásszal készítik el.

Oroszország

Bár hihetetlennek hangzik, de a kaviár tulajdonképpen reggeli étel Oroszországban. Legyen szó vörös vagy fekete változatról, elengedhetetlen kísérője a palacsintára hasonlító blininek.

A hétköznapokban persze a hajtogatott tészta helyett rozskenyérre teszik, hogy gyorsabban elkészüljön a napindító fogás, kísérőnek pedig jó erős fekete teát készítenek hozzá.

 

A hétvége jó alkalmat ad arra, hogy hosszabb időt töltsünk a konyhában és változatos villásreggeliket tegyünk az asztalra. A szuflé az egyik legnépszerűbb napindító étel, édes és sós változatban is elkészíthetjük. Mutatunk három variációt, ami garantált sikert arat majd. És hogy mi kell még egy ütős villásreggelihez? Egy tökéletes quiche alaprecept felturbózva friss alapanyagokkal!

(Fotók: Getty Images)

utazás | körül | éterl | világ | 10

FOLYTASD EZZEL

Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod

10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod

Rendeld meg a Roadster magazin 14. számát!

Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom