Mi különbözteti meg az átlagos kerékpárutakat a világ legjobbjaitól? A panoráma, ami fogadja a bicikliseket. A Norvégia partjainál elterülő szigetektől Anglia buja, lankás vidékéig találhatunk olyan festői utakat, amiken egyszer az életben érdemes végigtekerni.
Wight-sziget (Egyesült Királyság)
Zöld dombjaival, látványos partszakaszaival a Wight-szigetek minden kerékpárosnak megjelenik az álmaiban. A szárazföld belsejébe kanyarodva a zord sziklák képeit zöldellő völgyek váltják fel. A legjobb az egészben talán az, hogy a sziget mindössze három órás autóútra van Londontól, így egy angliai tartózkodás esetén tökéletes választás lehet egy hétvégi kerékpáros kirándulásra.
Shimanami Kaido (Japán)
Első pillantásra azt gondolhatnánk, hogy a japán útvonalon életveszélyes lehet kerékpározni. Valójában azonban ez nincs így, hiszen a Shimanami Kaido kerékpárútját leválasztották az autós forgalomtól, így a biciklisek nyugodt és biztonságos körülmények között tekerhetnek át a monumentális hidakon és a festői szigeteken.
Great Divide Mountain Bike Route (Kanada)
A kanadai Albertától egészen Új-Mexikóig vezető Great Divide Mountain Bike Route határozottan nem kezdők kerékpárosoknak való úti cél. Ennek oka, hogy az észak-amerikai szakaszok gyakran nagyon elszigetelt vidékeken haladnak át, ahol jávorszarvasok és grizzlik is felbukkanhatnak. A lélegzetelállító kilátás azonban minden bizonnyal kárpótol a plusz adrenalinért.
Barátság autópálya (Kína)
A Barátság autópálya Kínában található, de áthalad a tibeti Lhásza városán és a nepáli határon is. Az út hihetetlen magasságokba repít, tiszta napokon pedig még a Mount Everest is láthatóvá válik a távolban.
Route des Vins (Németország és Franciaország)
Szőlőültetvények szegélyezik a Route des Vins utat, amely Németországon és Franciaországon keresztül kanyarog. A kígyózó útvonal történelmi városokon és mesés bortermő vidékeken vezeti át a bicikliseket.
Halál útja (Bolívia)
Ahogy a neve is sugallja, a bolíviai Halál útja minden bizonnyal a legveszélyesebb kerékpárút a listánkon. A bicikliseknek itt végighaladva arra kell különösen figyelniük, hogy ne menjenek túlságosan közel a sziklaperemhez, egyúttal az autós forgalomtól is biztonságos távolságot kell tartaniuk. A kilátás azonban, ami az út során rájuk vár, egészen hihetetlen.
Északi-tengeri kerékpárút (Norvégia)
A látványos északi-tengeri kerékpárút a norvég Hordaland szigeteken vezet át, de hosszabb távban gondolkodva, más bicikliutakra rácsatlakozva, végig lehet tekerni Svédországon, Dánián, Németországon, Hollandián, Belgiumon, Franciaországon, Anglián és Skócián is.
Garden Route (Dél-Afrika)
A földkerekség legváltozatosabb tájai várják a kerékpárosokat Dél-Afrikában. Ha Fokvárosban nyeregbe pattannak és a Garden Route-on elindulnak kelet felé, tizenkét nap alatt mindent megtapasztalhatnak, ami a környéket jellemzi. Kopár sziklák, perzselő forróság és bámulatos tengerparti szakaszok váltakoznak. Érdemes egy hosszabb pihenőt bekitatni a Mossel-öbölben és az Addo Elephant vadvédelmi parkban is.
The South Downs Way (Anglia)
A South Downs Way Anglia szívén, a gyönyörű brit vidéken visz keresztül. Néhol kíméletlen emelkedők várják a bicikliseket, akik a kis falvak kocsmáiban és vendégházaiban egy korsó sörrel és finom falatokkal tudják megjutalmazni magukat.
The Great Ocean Road (Ausztrália)
A The Great Ocean Road Ausztráliát szeli át Torquaytól Allansfordig. A világ talán leglátványosabb tengerparti szakaszában lehet egészen hosszan tekerni.
Udaipurból a Tádzs Mahalig (India)
India különlegesen szép tájakat rejt, amelyek egy része megcsodálható az Udaipurból Északnyugat-India szívén át egészen a Tádzs Mahalig vezető úton. A kerékpáros kihívás akár tizenkét napig is tarthat, a pihenőknek köszönhetően azonban az út során az indiai kultúrában is el lehet mélyülni.
A körgyűrű (Izland)
Az egész szigetet körbetekerhetjük az 1-es úton. Érdemes Reykjavikból indulni és az óramutató járásával ellentétes irányban haladni. Az út során Izland látványos tájai fogadják a kerékpárosokat, akik vulkánokat, gleccsereket és látványos vízeséseket is érintenek. A kéthetes utazás nem kezdő bicikliseknek való és érdemes a nyári időszakban nekivágni, amikor magasabb a napsütéses órák száma és hosszabbak a nappalok is.
Rajna kerékpárút (Svájcból Hollandiába)
A Rajna mentén tekerve a svájci Andermattból egészen a hollandiai Hook of Holland-ig eljuthatunk. A hat országon keresztül vezető út során szőlőültetvényeket, csodás kastélyokat, apró falvakat és rengeteg szélmalmot érinthetünk.
Cap de Formentor (Spanyolország)
Mallorca ékköve a Cap de Formentor világítótorony, amelyet biciklivel Puerto Pollensa városából lehet megközelíteni. A Baleár-szigetek legmagasabb világítótornya a Földközi-tenger sziklás partvidékén magasodik és a profi kerékpárosok egyik legkedveltebb úti célja.
Déli Fekete-erdői kerékpárút (Németország)
A Fekete-erdő déli kerékpárútján való biciklizés tündérmesébe illő tájakat, sötét erdőket, látványos kastélyokat érint, de elhalad a Titisee-tó mellett és betér a svájci Bázel városába is. A három-öt napos utat Freiburgban érdemes indítani és a körtúrát követően is itt ajánlott befejezni.
(Forrás: Architectural Digiest, fotók: Getty)
nagy sztori | kerékpár | kerékpárút | bicikli | országúti kerékpár
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!