A torontói Union Station vasútállomás-bevásárlóközpontban nyitotta meg legújabb kávézóját a % Arabica, a boltot a Jeremy Barbour vezette New York-i Tacklebox építészstúdió álmodta meg.
Az üzletet a Coriannal borított kávépult uralja, mellette egy kis bolti részleget találunk polcokkal, míg középen egy hosszú, magas asztal osztja ketté a teret az egyik oldalán széksorral, mely utóbbi a bejárat melletti és a szomszédos falak mellett is visszaköszön.
A ragyogóan fehér teret krémbarna hangsúlyok ellenpontozzák, a szoborszerűen domborodó falfelületeket pedig a környező kanadai táj geológiai és gleccserformái ihlették. A homlokzaton neonfényben pompázik a márkát fémjelző % szimbólum.
A falak textúrájához a gleccserek jegének réteges szerkezete és szikláinak látványa adta az inspirációt, a felület 172 fazettablokkját 3452 réteg gipszkartonból faragták ki.
Az éles vonalakkal szabdalt, geometrikus felületet huszonnégy porfestett acélbemélyedés egészíti ki, amelybe a kávézsákok és kiállított áruk kerültek.
Ha stílusos kávézókat fedeznél fel, ez a budapesti hely megér egy utat, ha pedig már Kanadánál tartunk, íme, egy izgalmas montréáli hely.
(Forrás: Designboom, képek: Tacklebox)
vasútállomás | nagy sztori | gleccser | toronto | kávé | kanada
Hét dolog, amit ki kell próbálnod a legszebb horvát nemzeti parkban
Nagyvárosi kalandor a Volvótól

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!