Ezek az új légitársaságok forradalmasítani szeretnék a légi közlekedést

Van, amelyik a luxusfaktorokkal, van, amelyik az olcsósággal hódít. Íme, a legújabb ötletek.

Az ausztrál fapados Bonza, mely minden egyes 737-8 Max-ának külön nevet adott (Sheila, Shazza, Malc és Bazza), belföldi járatokat üzemeltet huszonegy célállomásra harmincnyolc útvonalon. A légitársaság úgy tartja alacsonyan a viteldíjakat, hogy másodlagos városokat köt össze egymással, elkerülve a Brisbane, Sydney és Melbourne alkotta "arany háromszöget". Tim Jordan alapító és vezérigazgató szerint a belföldi utazások iránt nagy a kereslet, és az ausztrálok megérdemlik, hogy az utazás alapjog legyen, ne pedig kevesek luxusa.

A brit székhelyű Global Airlines a légi közlekedés aranykorába repítené az utasokat, ezért Airbus A380-as szupergépein bárokat és társalgókat alakít ki.

Ígérete szerint a várhatóan jövőre induló, Gatwickből New Yorkba és Los Angelesbe közlekedő járatokon olyan ételeket és italokat szolgálnak fel, amelyek a magasban a legjobbak, és a turistaosztályon utazók is Laurent-Perrier pezsgőt kóstolhatnak. Az első osztályú jegyek tulajdonosait sofőr viszi majd a repülőtérre.

A Norse Atlantic szintén a transzatlanti piacra pályázik, de jóval alacsonyabb árakkal, melyek a hagyományos légitársaságok, a British Airways, a Virgin Atlantic és az Air France viteldíjainál mintegy huszonöt százalékkal olcsóbbak. Boeing 787 Dreamlinerei Gatwickből New Yorkba, Washingtonba, Los Angelesbe, Bostonba, Orlandóba és Miamiba közlekednek, decembertől pedig Barbadosra és a jamaicai Montego Baybe is lehet utazni velük, Párizsból pedig New Yorkba, Miamiba és hamarosan Los Angelesbe is eljuthatunk.

A Play izlandi fapados légitársaság még még ennél alacsonyabb árakat kínál a tengerentúlra. A Stanstedről, Liverpoolból és Glasgow-ból repül a New York-i Stewart repülőtérre, Bostonba, Washingtonba, Baltimore-ba és Torontóba, az egy útra szóló jegyek ára 185 fontnál kezdődik. Útközben viszont van egy megálló a reykjavíki Keflavik repülőtéren.

A Nagy-Britanniából a Maldív-szigetekre utazókat célozza meg a Beond, amely kizárólag üzleti osztályon közlekedik majd Maléba Európa városaiból.

Airbus A319-es repülőgépein mindössze negyvennégy ülés lesz, így minden utasnak jut fekvőhely. Az alapító-vezérigazgató Tero Taskila a légitársaságot a világ első luxus szabadidős légitársaságaként jellemzi. Olyan extra szolgáltatások is lesznek, minthogy az érkező utasok csomagjait a vámvizsgálat után a hotelükbe szállítják.

Néhány már létező cég új területek irányába nyit, így a Wizz Air is, amely nemrég Abu-Dzabiban nyitott új bázist, ahonnan „az Egyesült Arab Emírségek új, ultraalacsony árú nemzeti légitársaságaként“ közlekedik. A légitársaság a Közel-Kelet és Európa valamint a Maldív-szigetek közötti útvonalakon jár.

Bár a startupok szerint a mostani nagyszerű időszak az induláshoz, az olajárak emelkedése és az egyre szorosabb verseny keresztülhúzhatja a számításaikat.

Ugyanakkor minden légitársaság igyekszik időről-időre különböző újításokat bevezetni. A Wizz Air épp most kapott ezért rangos nemzetközi elismerést, ez a légitársaság pedig gyerekmentes zónákkal csábítja az utasokat.

(Forrás: Telegraph, képek: Getty Images, Bonza, Global Airlines, Beond/Facebook)

légitársaság | fapados | prémium | repülő | forradalom

FOLYTASD EZZEL

Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod

10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod

Rendeld meg a Roadster magazin 14. számát!

Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom