Chillezésre buzdítanak az influenszerek.
Egyesek számára a repülés idegtépő lehet, mert például félnek attól, hogy közel ezer km/órás sebességgel sok ezer méter magasan, egy viszonylag kis fémcsőben utaznak. Mások viszont unalmasnak találják, ha rendszeresen kell ezt csinálniuk.
Utóbbiak ezért a zenehallgatással, filmnézéssel, olvasással, munkával, vagy alvással töltik ki az időt a levegőben. Megérkezett viszont egy új trend, vagy hóbort, ami leginkább a Z generáció és néhány millenniumi korosztály tagjai körében terjed, nevezetesen:
felszállnak a repülőre, és – függetlenül attól, hogy milyen hosszú az út – egyáltalán nem csinálnak semmit, csak ülnek és esetleg kinéznek az ablakon.
A "raw dogging" néven ismert jelenség egyre népszerűbb már, erre reflektálva sokan megpróbálnak akár egy tizenkét órás repülőutat is "raw dogolni".
Sophie Cooke utazóblogger a TikTok-on beszélt arról, hogy az édesanyja hogyan műveli ezt már egy ideje: "Anyukám minden repülése alkalmával így csinálja. Nem számít neki, milyen hosszú az út, egy kilenc órás repülőutat simán lehoz iPad, vagy fejhallgató nélkül és könyvet sem szokott olvasni."
Ebből kiindulva a raw doggingot egyesek olyan időszakként emlegetik, amikor az ember elgondolkodhat és meditálhat az életében felvetődő nagy kérdéseken, az élet nagy dolgain.
A légiutas-kísérők mindig szolgálnak fel főtt ételt a hosszú távú járatokon. Gyakran jönnek azonban furcsa óhajok az utasoktól, a Plus Ultra légitársaságnál kabinfőnökként dolgozó Nerea González el is árulta a legbizarrabb eseteket, melyek az első osztályról érkeztek.
(Forrás: Express, fotók: Getty Images)
tiktok | trend | raw dogging | repülés | repülőút
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!