Kilenc hónap után ismét látogatható Párizs ikonikus építménye – De nem mindenkinek

A világjárvány okozta kilenc hónapos leállás után a népszerű látványosság  július közepétől ismét várja a látogatókat. A második világháború óta ez volt a leghosszabb bezárás az Eiffel-torony történetében.

A 324 méter magas vasszerkezet befogadóképessége az új szabályok szerint napi 13 ezer látogatóra korlátozódik, ami nagyjából fele a szokásosnak – írja az Agence France-Presse. Normál esetben egyébként évente hétmillió embert fogad – aminek hetvenöt százaléka külföldi –, 1889-es megnyitása óta pedig összesen 300 millióan keresték fel. Az újranyitás alkalmával a várakozási idő a hivatalos honlap szerint "átlagos" volt.

Az első napokra jegyet foglalók nemzetisége remekül bizonyítja, hogy a világjárvány milyen hatással van a turizmusra. A látogatók fele francia volt, míg az Olaszországból és Spanyolországból érkezők a szokásosnál magasabb számot képviseltek. Mintegy tizenöt százalék az Egyesült Államokból érkezett, Ázsiából csak kevesen jöttek, és britek is alig voltak – jelentette az AFP.

Franciaországban az elmúlt hetekben ismét megemelkedett a Covid-fertőzések száma a Delta-variáns terjedése miatt. A hét elején Emmanuel Macron köztársasági elnök bejelentette, hogy aki vonatra vagy repülőre száll, plázába, étterembe vagy kórházba megy, be kell mutatnia a védettségi igazolványát, ami igazolja, hogy az illető mindkét oltását megkapta, nemrég gyógyult fel a betegségből, vagy negatív lett a Covid-tesztje – írja az AP.

Az új mandátum érinti az Eiffel-toronyba érkező látogatókat is:

július 21-től kezdve minden 18 éves vagy annál idősebb személynek fel kell mutatnia a belépéshez az uniós oltási igazolványát.

Képzeld el a következő helyzetet: álomnyaraláson vagy Párizsban, és a több száz kép között megörökítesz pár romantikus képet az éjszaka kivilágított Eiffel-toronyról is, majd feltöltöd őket a közösségi oldalaidra! Aztán egy hónap múlva kapsz egy hivatalos levelet, melyben vagy megbírságolnak, vagy beperelnek az Eiffel-toronyról készített esti képeid miatt. Ez komoly? Lehetséges ez? A válasz: igen. Ugyanis az éjszakai Eiffel-toronyról hivatalosan nem szabad képeket készíteni kifejezett engedély nélkül. Elmondjuk, hogyan alakult ez a nagyon furcsa szabály így.

(Forrás: Travel and Leisure, fotók: Pixabay, Getty Images)

újra | eiifel torony | párizs | védettség | franciaország

FOLYTASD EZZEL

Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod

10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod

Rendeld meg a Roadster magazin 14. számát!

Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom