A korlátozások enyhülésével párhuzamosan egyre többen tervezik külföldi utazásukat. Egyes statisztikai adatok szerint csak 2021 áprilisa és júniusa között hetven százalékkal emelkedtek a nemzetközi utazásokra vonatkozó keresések az év első három hónapjához képest.
Az amerikai Expedia Group kutatást végzett az utazni vágyók keresési adataira vonatkozóan, amiből nemcsak azt a következtetést vonták le, hogy a koronavírussal összefüggő szabályokkal szeretnének tisztában lenni a turisták, hanem azt is, hogy az utazások környezetre gyakorolt hatásával kapcsolatban is egyre növekszik az aggodalom. A vizsgálat szerint minden öt utazóból három hajlandó lenne többet fizetni azért, hogy az utazása fenntarthatóbb legyen.
És hogy mi mindent állapítottak meg még a kutatás során? Mutatjuk!
A turisták nem terveznek hosszú időre előre
Mivel a világ továbbra is harcol a koronavírus ellen, nem meglepő, hogy nem szívesen tervezünk nagyon előre. Az április és június közötti keresési adatok szerint a nyaralni vágyók fele huszonegy napon belül kívánt utazni. A bizalom a nyár folyamán nőtt, a nemzetközi keresések több mint negyven százaléka huszonkét–kilencven nappal kalkulált.
Megnőtt a fenntarthatóságra való törekvés
Egyre több utazó igyekszik csökkenteni szén-dioxid-terhelését, még akkor is, ha az a pénztárcája rovására történik. Az Expedia Group adatai szerint az emberek csaknem hatvan százaléka veszi ezt figyelembe utazásai során. Keresési adataik alapján a turisták különösen nagy figyelmet szentelnek az egyszer használatos műanyagok mellőzésére, az újrahasználhatóság kérdésére, valamint az elektromos autó töltésére, a LED-lámpákra és a megújuló energiára.
A fenntartható utazás iránti érdeklődés ugyanakkor a fiatalabbak körében a legerősebb. A Z és a milleniumi generáció kétharmada nagyobb valószínűséggel keresi a környezetbarát utazási lehetőségeket, mint a X generáció, vagy a boomerek, körükben a környezettudatos utazók aránya negyven-, illetve harmincszázalékos.
Egy másik kutatás nemrégiben azt vizsgálta, hogy az utazás milyen hatással van az egészségünkre. Megállapították, hogy amikor a stresszhormonok – például a kortizol – emelkedése tartósan fennáll, megnő számos krónikus betegség, például a magas vérnyomás, a cukorbetegség, a szív- és érrendszeri megbetegedések, a szorongás, az álmatlanság kialakulásának kockázata. Éppen ezért rendkívül fontos a szakértők szerint az, hogy időt szánjunk a stresszhatások leküzdésére, melyhez az utazás nagyszerű eszköz lehet.
(Forrás: Euronews, fotók: Getty Images)
google | kutatás | keresés | utazási igények | utazási szokások | utazás
Hét dolog, amit ki kell próbálnod a legszebb horvát nemzeti parkban
Nagyvárosi kalandor a Volvótól

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!