A VarroDesign-t kérte fel a firenzei központú Italiana Hotels a Comói-tónál, Brunatéban található ikonikus szecessziós műemlék teljes felújítására, az épület koncepciójának és működésének újragondolására.
Mindenki, aki járt már Comóban, ismeri a Brunatéba vezető funicolarét, azaz a hegyre vezető siklót, melynek tetején évtizedekig egy üres szecessziós épület áll. Az egykor pompás grand hotelt 1910-11-ben építették és a milánói polgárság népszerű üdülőhelye volt. A 20. század közepén olyan amerikai sztárok élvezték itt a dolce vitát mint Marlon Brando, majd az épületet az 1960-as években a transzcendentális meditáció guruja, Maharishi Mahesh Yogi vásárolta meg.
Az 1970-es évek óta többször is történtek próbálkozások az épület helyreállítására, de mégis sokáig elhagyatottan állt, sőt egy alkalommal tűz is kiütött benne, mielőtt az olasz szállodákat üzemeltető Italiana Hotels-hez került.
Varró Zoltánra egy budapesti munkája, az Aria Hotel kapcsán figyelt fel Emilio Polillo firenzei üzletember, a hotel csoport tulajdonosa, aki akkor már hat éve keresett belsőépítészt, hogy
véget vessen az épület mostoha sorsának és eredeti fényéhez méltó szállodát hozzon létre.
Varró Zoltán úgy fogalmazott: az Emilio Polillo azzal kereste meg, hogy valami egészen különlegeset szeretne létrehozni, ami távol áll a hoteldizájn kliséktől. „A megbízónknak tetszett, hogy mer nagyot álmodni és merészek az elképzelései.
Én sosem azt nézem hogy mi a divat, milyen a szomszéd hotel, mert abból lesznek a biztonságos megoldások.
Comóról általában a gyönyörű tóparti villák jutnak eszünkbe, ám ez a szálloda több száz méterrel a Comói-tó felett van, ahonnan nemcsak Milánótól Svájcig lehet ellátni, de sokszor még az is előfordul az hogy a felhők a hotel alatt úsznak el.
Amikor először az épületben járt, megérintette a különleges helyszín, hiszen egy sziklaszirten találta magát a tó felett. Azt érezte, hogy ez olyan mint, ahogy az Istenek lakhelyét képzelte el gyerekkorában, akik a felhők közül nézik, hogy az emberek mit csinálnak lent.
Egy külön világot hozok itt létre, és elneveztük a szállodát Nuvole Gardennek, azaz felhők kertjének – mondja Varró Zoltán.
A VarroDesign egyik jellemzője, hogy mindig komplex megközelítésben tervez, melyet az üzemeltetést érintő legapróbb részletekig átgondol. A Nuvole Garden esetében is alaposan megvizsgálták, hogy mi mozgatja azokat a vendégeket, akik a Comói-tóhoz mennek nyaralni, letapogatták, hogy milyen a comói életérzés.
A dizájnban végül hangsúlyos szerepet kapott a víz, a hegyek, a kertek, a felhők,
és a csodálatos épített környezet mellett a páva, mint szimbólum, a comói kertek gyakori szereplője.
A dizájnerek által felvázolt koncepcióban végig elmosódik a kint és bent határa. A beltérben mindenhol tetten érhető a kertek világa, a szálloda kertjébe viszont a comói villák grandiózus termeinek hangulatát emelte át a VarroDesign;
a teraszon például egy hatalmas Sicis-mozaikot kandalló, kristálycsillár, mészkőből faragott fotel vesz majd körül.
A szálloda egyik központi terét, a BLU éttermet a tó inspirálta. Az oda betérő vendégek egy víz alatti világba csöppennek: a falakon különleges kékes színű, színátmenetes bársony függöny fokozza az élményt, melyet a ház többi textíliájával együtt maga Varró Zoltán tervezett; aki plafonra emeli a tekintetét a víz játékát láthatja csillogni, míg a szőnyegen kavics minta köszön vissza.
Ennek a víz alatti miliőnek lesz a megkoronázása Uzsaly Márton óriási festményekből álló, vízre reflektáló sorozata. Ahogy a comói családok évszázadok óta megrendelői voltak a művészeknek, Varró Zoltán is fontosnak tartja, hogy a magyar festőművész munkái kerülnek a régi szecessziós palota falaira.
Uzsay, aki Pécsett tanult, majd a Magyar Képzőművészeti Egyetemen szerezte tanár diplomáját először a Flow Caféban mutatta be a tíz óriási méretű képből álló L'AQUA DELLA VITA sorozatot, melyeket a magyar közönség még május közepéig megtekinthet, mielőtt végleges helyükre kerülnek a Nuvole Garden Hotel éttermébe. A sorozat egyik darabja az Anna című 290 cm x 430 cm méretű
vászonra készült olajfestmény modellje a festőművész felesége volt.
A nagy múltú észak-olasz hotel újjáéledése jelentős nemzetközi előrelépést jelent a VarroDesign számára, akik a megbízásnak köszönhetően további itáliai épületek felújítására kaptak felkérést.
(Fotók: VarroDesign, Uzsay Márton)
dizájn | olaszország | varrodesign | como | szálloda | como-i tó
Merész kampánnyal robban be a Reebok új kollekciója
A modern luxus nyomában a Range Roverrel

Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!