Az olaszországi Velence már régóta tervezi a belépődíj bevezetését, hogy arra ösztönözze a turistákat, a kevésbé zsúfolt időszakokban látogassanak el a városba.
Most pedig tényleg eljött az idő, és aki április 25. és július közepe között hétvégén vagy ünnepnapon nézné meg a belvárost, és nem alszik Velencében, annak öt eurós (körülbelül kétezer forintos) belépőt kell vennie. A tizennégy év alattiakra mindez nem vonatkozik, és egyéb kivételek is vannak.
A program egyelőre tesztjelleggel zajlik és huszonkilenc napig tart. A megjelölt napokon érkezőknek ki kell tölteniük egy online űrlapot, ami a velencei hatóságokat abban segíti, hogy jobban tudjanak tervezni a látogatókkal, és kezelhessék az esetleges tömeget.
Ugyanakkor közvetlenül a belépés előtt is meg lehet venni a jegyet okostelefonon vagy a beléptető pontok mellett található, erre kijelölt kioszkokban.
Miután regisztráltunk, kapunk egy QR-kódot, ami reggel fél kilenc és délután négy óra között érvényes. Ezt fel kell mutatni a belétető pontokon, például a vasútállomáson, a Piazzale Roma téren, az önkormányzati parkolóban, egyes tengerparti részeken és a Szent Márk téren. Mindemellett városszerte véletlenszerű ellenőrzésekre kell számítani.
Akit ellenőriznek, és nincs belépője pedig kellene lennie, az tíz eurós (körülbelül négyezer forintos) díjra, emellett ötven-száz eurós (nagyjából húsz-negyvenezer forintos) pénzbírságra számíthat.
Velencétől Athénig Európa legnépszerűbb úti céljai megrogynak a fenntarthatatlan turistaforgalom súlya alatt. Bőven itt az ideje tehát a megszokott úti célok helyett úgymond felfedezetlennek számító területeket keresni. Ha pedig olaszországi utazást tervezünk, így igazodhatunk el a különböző típusú vendéglátóhelyek labirintusában.
(Forrás: Schengen Visa Info, képek: Unsplash)
belépő | olaszország | ára | velence
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!