Ha megbízható értékelést akarunk kapni egy-egy hotelről, talán a legjobb, ha az utazók véleményéből indulunk ki.
Így gondolja ezt a Tripadvisor is, mely idén is kiosztotta a Travellers' Choice-díjakat, azaz a felhasználók értékelése alapján listát készített az utazási ágazat, most ezen belül is a hotelek legjobbjaból. Az összesítéshez a platformon listázott, több mint 1,6 millió hotel tavalyi adatait elemezte.
Több kategóriában is kihirdették a legjobbakat, és megnevezték általában a világ legjobb szállodáit is. A rangos első hely pedig a brazíliai Gramadóban található Hotel Colline de France butikhotelé lett, mely már az elmúlt három évben is mindig szerepelt az első ötben, és több mint négyezer ötcsillagos értékelést kapott.
A francia stílusú dekorációról és személyes kiszolgálásról híres szálloda fedett gyógy- és wellnessközponttal, ezen belül fedett medencével is büszkélkedhet.
A második helyen a Maldív-szigeteken, közvetlenül a tengerparton található Oblu Select Lobigili végzett, a harmadik pedig a vietnami La Siesta Hoi An Resort & Spa üdülőkomplexum lett, amely nem három gyönyörű szabadtéri medencével rendelkezik.
Íme, a tízes lista:
1. Hotel Colline de France, Brazília
2. Oblu Select Lobigili, Maldív-szigetek
3. La Siesta Hoi An Resort & Spa, Vietnám
4. Adiwana Suweta, Indonézia
5. Iberostar Grand Packard, Kuba
6. Emerald Maldives Resort & Spa, Maldív-szigetek
7. La Siesta Classic Ma May, Vietnám
8. Secrets Akumal Riviera Maya, Mexikó
9. Padma Resort Ubud, Indonézia
10. Sofitel Mexico City Reforma, Mexikó
Ezek a világ legjobb új szállodái, ezek a hotelek pedig a legjobbak a luxuskategóriában.
(Forrás: TimeOut, képek: Hotel Colline de France, Oblu Select Lobigili, La Siesta Hoi An Resort & Spa/Facebook)
Hotel Colline de France | világ legjobb szállodája | lista | hotelek | világ legjobb hotele | brazília
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz
A frissen őrölt kávé nem csak a ráérős reggelek kiváltsága
Erdőterápia a zuhany alatt, avagy ilyen a stílusos lelassulás a Balatonnál
Zseniális programokkal készül a Formula–1-es versenyhétvégére Budapest egyik legjobb szállodája
Ez történik, ha a repülőgép nem tud leszállni – És ezért ne pánikolj ebben az esetben
Nyár, jó energiák, napfény és csillogás: a Roadster magazin legújabb száma nem kevesebbet ígér, mint hogy még magasabbra emeli ezt az önmagában is nagyszerű évszakot. A nyári lapszámunkban találkozunk a világhírű séffel, Nobu Macuhiszával, aki Robert De Niróval közösen több, mint hatvan hotel és étterem tulajdonosa. Beszélgetünk Makó Szilveszterrel, a hollywoodi sztárok sorával dolgozó fotóssal, és Szu Fudzsimoto japán építésszel is, aki korunk egyik legizgalmasabb alkotója. Elutazunk Marrákesbe, végigjárjuk a portugál El Caminót, és Erdélyben egy igazi tündérmesébe csöppenünk. A milánói dizájnhéten megcsodáljuk az új Hyundai-t, Koppenhágában megnézzük, milyen a pub, amit egy magyar vezet, és találkozunk a vicenzai mesterszabóval, Massimo Pasinatóval is.
Különleges csomagajánlatok itt!

