Mitől lesz egy repülőtér igazán nagyszerű? Talán az üzletektől, az éttermektől és a remek bároktól? Vagy attól, hogy kevés a késések száma? Esetleg az alacsony szén-dioxid-kibocsátása miatt? Számos szempontot kell a szakértőknek értékelniük, amikor arról döntenek, hogy kinek adják az Air Transports Awards díját, azaz melyik legyen a világ legjobb repülőtere.
Nemrégiben adták át az Air Transports Awards díját Görögországban. A győztesekről négyezer iparági vezető és az Air Transport News olvasói döntöttek. Az eredményben pedig tulajdonképpen semmi meglepő nem volt, idén is –ahogyan már négy éve folyamatosan – az iGA Istanbul Airportot választották a legjobbnak. Az eredmény különösen lenyűgöző akkor, ha hozzátesszük,
a reptér csak öt éve nyitotta meg a kapuit.
„Ahhoz, hogy vendégeinknek kellemes utazási élményt nyújthassunk, magasabb követelményeket kellett saját magunk elé állítanunk a hatékonyság, a fenntarthatóság, az innováció és az utasok elégedettsége terén” – mondta a repülőtér megbízott vezérigazgatója, Selahattin Bilgen a Daily Sabah szerint.
Kosztasz Jasztru, az Air Transport News vezérigazgatója hozzátette, a repülőtér rendkívül jó ellenálló képessége nagyban hozzájárult ahhoz, hogy gyorsan visszatérjen a járvány előtti szintre.
Úgy véli, a díj a repülőtér összes dolgozójának elkötelezett munkáját tükrözi.
Az Aviation Week szerint az indiai IndiGo lett a legjobb légitársaság, a szingapúri Scoot a legjobb fapados, az International Airlines Group pedig az év öko légitársasága címet nyerte el.
Fontos megjegyezni, hogy Air Transports Awards díjat nem szabad összetéveszteni a világ legjobb repülőtereinek éves rangsorával, a SkyTrax-szel, amelyet feltehetően idén is a szingapúri Changi repülőtér fog elnyerni.
(Forrás: TimeOut, fotók: Getty)
reptér | elismerés | Air Transports Awards | repülőtér | díj
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!