Excentrikus, formatervezett és stílusos, plusz még lebeg is: nem véletlenül nyert díjat ez a vízi ház.
A Studio DIAA társalapítója, Suzanne Stefan tervezte saját otthonaképp ezt a vízen úszó házat a seattle-i Lake Unionon. A projekt annyira különleges és profi lett, hogy nemrégiben megnyerte az American Institute of Architects Housing Award díját. Szerintünk teljesen megérdemelte, valami egészen egyedi és csodás lett a ház.
A lebegő otthonok elég megszokottak Seattle-ben, ezt a hagyományt követte Stefan is, mikor a Lake Union egyik északi pontján, a Portage Bayen tervezett vízi otthont magának.
A házat egy 1900-as évek elején készült lebegő alapra tervezte, a ház maga pedig a parthoz közel, kertkapcsolattal épült fel.
A ház hatvan négyzetméteres, tetejéről pedig remek terasz nyílik csakúgy, mint a házból magából, ahonnan azonnal behuppanhatunk egy hívogató hintaágyba. A külső fekete borítás izgalmas kontrasztban áll az enteriőr világos színeivel, az üveg tolóajtók pedig remekül szüntetik meg a beltér és kültér közti határvonalat.
Belül az otthon két részre tagozódik: az egyik oldalon a közösségi terek, egy konyha és egy étkező található, amit egy függöny választ el a nappalitól, a másik oldalon pedig két háló és egy fürdőszoba található.
A tervező Portage Bay költői szépségét szerette volna az otthonba hívni úgy, hogy a fémrészletekkel kicsit beleviszi a hajózás indusztriális világát: az eredmény pedig szerintünk önmagáért beszél, csodás otthon lett.
(Fotók: Kevin Scott)
ház | víz | usa | építészet | dizájn | seattle
Merész kampánnyal robban be a Reebok új kollekciója
A modern luxus nyomában a Range Roverrel

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!