A Wizz Air flottájába megérkezett a kétszázadik repülőgép is. Ezzel a légitársaság flottájának átlagéletkora 4,2 évre csökken. Az új Airbus A321neo modell a London-Luton repülőtéri bázishoz csatlakozik.
Az Airbus A321neo repülőgépek modern repüléstechnológiai megoldásaiknak köszönhetően jelentős környezetvédelmi előnyöket kínálnak. A modell jelenleg akár ötven százalékos fenntartható repülőgép-üzemanyaggal is repülhet, miközben ötven százalékkal csökkenti a zajlábnyomot, húsz százalékkal kevesebb üzemanyagot fogyaszt, valamint húsz százalékkal kevesebb szén-dioxidot és ötven százalékkal kevesebb nitrogén-oxidot bocsát ki.
A fiatal flottának és a modern repülőgépeknek köszönhetően a Wizz Air szén-dioxid-kibocsátása 6,8 százalékkal kevesebb volt 2023-ban, mint az azt megelőző évben. Az utaskilométerenként számított átlagos 51,5 grammos karbonkibocsátás a légitársaság eddigi legalacsonyabb éves eredménye, a vállalat pedig elkötelezett amellett, hogy
2030-ig további huszonöt százalékkal csökkentse szén-dioxid-intenzitását.
A növekedés itt nem állt meg. A Wizz Air a 2023-as, rekordmértékű utasszámot követően tovább bővíti hálózatát. Ugyancsak a légitársaság rendelkezik a legnagyobb Airbus A321neo megrendeléssel Európában, a „WIZZ500 ambition” keretében pedig
további háromszáz repülőgép beszerzését tervezi az évtized végéig.
„Kizárólag a legújabb és legjobb technológiába fektetünk, az Airbus A321neo pedig biztosítja, hogy flottánk továbbra is modern és kényelmes maradjon, miközben segít abban is, hogy teljesítsük környezetvédelmi vállalásainkat" - mondta Trubek Zsuzsa, a Wizz Air kommunikációs menedzsere. Hozzátette: az új repülőgép támogatja azt a célt is, hogy minél több utazni vágyót repítsenek el Európa-szerte a legizgalmasabb úti célokra, mindezt megfizethető áron.
(Fotók: Wizz Air)
wizz air | környezetvédelem | fenntarthatóság
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!