25 fantasztikus hely, ahová 2025-ben el kell jutni

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Roadster Google News oldalán is!

Mi lehetne jobb módja az újév beindításának, mint némi friss utazási inspiráció? 

Ezúttal a Wanderlust összeállításából szemezgetünk: a magazin közzétette a Good to Go listáját 25 olyan helyről, melyeknek 2025-ben a radaron kell lenniük.

Meg kell hagyni, tele van izgalmas tippekkel.

Ezek egyike a nyugat-kanadai Alberta. A káprázatos tartományban nem kevesebb, mint hat UNESCO világörökségi helyszín található (köztük a kanadai Sziklás-hegység parkjai), valamint a Métis Crossingban kialakított a csillagfürdőző Sky Watching Domes, amely az egyik legvagányabb dolog idénre. A hely és az idő mostanában lesz a legalkalmasabb a pompás északi fény megfigyelésére.

A listán szerepel még a szomszédunkban lévő Dubrovnik, a középkori történelemmel átszőtt, bájos horvát város is, aztán Üzbegisztán, amelyet nemrég a Wanderlust olvasói a világ legkívánatosabb feltörekvő úti céljának is megválasztottak, valamint Salzburg és Bécs, amelyek közül az utóbbi az egyik legjobb választás egy idei városlátogatásra.

Íme, a 25 hely, ahová idén el kell jutni:

Abu-dzabi, Egyesült Arab Emírségek
Alberta, Kanada
Azerbajdzsán
Bermuda
Kolumbia
Corcovado Nemzeti Park, Costa Rica
Dubrovnik, Horvátország
Salvador
Florida, Tennessee és Észak-Karolina, USA
Németország
Japán
Malajzia
Mississippi, USA
Namíbia
New York állam, USA
Katar
Rio de Janeiro, Brazília
Rijád, Szaúd-Arábia
Ruanda
Salzburg és Bécs, Ausztria
Szingapúr
Szlovénia kisvárosai
Uluṟu-Kata Tjuṯa nemzeti park, Ausztrália
Üzbegisztán
Vilnius, Litvánia

A tömegturizmus mértéke átlépett egy határt, amivel bekerült a mainstream témák közé. Különösen súlyos a helyzet Európában, ahol számos országot/várost érint a probléma – ám még így is vannak helyek, ahol kifejezetten várják a turistákat, nem mellesleg van is miért menni. Mutatunk most négyet.

(Forrás: TimeOut, fotók: Getty Images)

izgalmas | utazás | magazin | tippek | úti célok | 2025

FOLYTASD EZZEL
Rendeld meg a Roadster magazin 23. számát!

Itt a tavasz, a Roadster legújabb lapszáma pedig diadalmas dübörgéssel robog be az életünkbe! A hagyományoknak megfelelően kalandok sora követi egymást a magazin színes, szélesvásznú lapjain, tele inspiráló történetekkel és még inspirálóbb karakterekkel. Mit találhatunk a 220 oldalas magazinban? Elutazunk Varsóba és Szicíliába, találkozunk a szupersztárokat fotózó Agata Serge-zsel, a gyönyörű izraeli színésznővel, Efrat Dorral, megnézzük, hogyan tiszteleg egy párizsi galéria egy magyar belsőépítész előtt, kipróbáljuk, milyen az új Mercedes és Omoda, megmutatunk négy új és lenyűgöző hotelt, végigjárjuk a Dolomitokat egy Audi A6-tal, belekóstolunk Dubai legjobb éttermeibe, és találkozunk a zseniális divattervezővel, Abodi Dórával is. És ahogy mondani szokás, ez még messze nem minden, a magazin még ezeken kívül is rengeteg színes kalandot tartogat!

Különleges csomagajánlatok itt!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom