A Ferrari, ami tönkreteszi a Ferrari márkát

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Roadster Google News oldalán is!

A hét elején Rómában bemutatták a Ferrari első tisztán elektromos modelljét, a Lucét, amely majd „új fejezetet” nyit a márka történetében. Tényleg lehet, hogy így lesz, csak sokak szerint egészen másképp, mint a Ferrari szeretné.

Elárasztották a netet a Ferrari Lucén gúnyolódó mémek, bejegyzések és nyilatkozatok. Kezdjük talán az utóbbival, mert amit a Ferrari elnöki tisztségét több mint húsz éven át betöltő Luca di Montezemolo mond, annak azért van súlya. És mit mond? Hát eleve egy B-változatot, mert

„ha azt mondanám, amit valójában gondolok, az kellemetlen lenne.”

Ezért aztán inkább nem is akart mondani semmit, de azután csak mondott egy sommás véleményt, amiben nem volt sok köszönet:

„Csak remélem, hogy valaki eltávolítja az ágaskodó lovat abból az autóból. Fennáll a veszélye annak, hogy elpusztítunk egy legendát, ami nagyon elszomorít. Legalább ez egy olyan autó, amit a kínaiak nem fognak lemásolni.”

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Motor1.com (@motor1com) által megosztott bejegyzés

Készültek mémek is, az alábbi messze túlmegy egy csípős megjegyzésen, helyette hosszan évődik a dizájnfolyamaton, ami ehhez a végeredményhez vezetett. Az elsőszámú célpont természetesen Jony Ive, az Apple korábbi formatervezője, aki az okoseszközök világába helyezte a Lucét.

Gúnyolódnak az áron, azon, hogy a Luce sokkal kevésbé illik a Ferrarik sorába, mint az eddigi legformabontóbb modell, a Purosangue SUV, és azon is, hogy

„ha kívülről nem tetszik, nézd csak meg, milyen odabent!”

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Angeles Death Highway (@angelesdeathhighway) által megosztott bejegyzés

Az értetlenkedést látva Ive megjegyzi, hogy tudod, min dolgoztam legutóbb, ami utalás az Apple Magic Mouse-ra.

Ha ennyi nem volna elég, a 640 ezer dolláros (195 millió forint) autó láttán a piac is megrökönyödött: a cég részvényei több mint 8%-ot estek a milánói tőzsdén, és több mint 5%-ot New Yorkban.

Közben az olyan riválisok, mint a Lamborghini vagy a Porsche óvatosabbak lettek az elektromos autókra vonatkozó terveikkel a gyenge kereslet és az erős kínai márkákkal való erős verseny miatt.

Bár a Lucét öt éven át tervezték, a jelek szerint még egy kicsit agyalhattak volna rajta.

luxusautó | autó | Ferrari | mém | sportautó | instagram

FOLYTASD EZZEL
Rendeld meg a Roadster magazin 23. számát!

Itt a tavasz, a Roadster legújabb lapszáma pedig diadalmas dübörgéssel robog be az életünkbe! A hagyományoknak megfelelően kalandok sora követi egymást a magazin színes, szélesvásznú lapjain, tele inspiráló történetekkel és még inspirálóbb karakterekkel. Mit találhatunk a 220 oldalas magazinban? Elutazunk Varsóba és Szicíliába, találkozunk a szupersztárokat fotózó Agata Serge-zsel, a gyönyörű izraeli színésznővel, Efrat Dorral, megnézzük, hogyan tiszteleg egy párizsi galéria egy magyar belsőépítész előtt, kipróbáljuk, milyen az új Mercedes és Omoda, megmutatunk négy új és lenyűgöző hotelt, végigjárjuk a Dolomitokat egy Audi A6-tal, belekóstolunk Dubai legjobb éttermeibe, és találkozunk a zseniális divattervezővel, Abodi Dórával is. És ahogy mondani szokás, ez még messze nem minden, a magazin még ezeken kívül is rengeteg színes kalandot tartogat!

Különleges csomagajánlatok itt!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom