Az Euronews megbízásából a Redfield and Wilton Strategies készített egy felmérést, melyből kiderül, egyes országok lakói hogyan viselték és viselik a koronavírus-járvány által megváltoztatott világot, illetve hogyan hatott a Covid–19 a mindennapjaikra. Franciaországban, Németországban, Olaszországban és Spanyolországban összesen hatezer embert – országonként ezerötszázat – kérdeztek meg július közepén.
Utazás
A német megkérdezettek több mint fele gondolja úgy, hogy a határokat nyitva kell tartani, a franciák hatvanhárom százaléka viszont a határzárás mellett foglalt állást. A válaszadók döntő hányada nem igazán bízik a légi közlekedésben, ha külföldre utazásról van szó, ellenben a németek nagy része elgondolkodik egy külföldi autós kiránduláson.
Ez nem jelenti azt, hogy kihasználják a szabadon utazás lehetőségét, hatvanegy százalékuk nem tervez nyaralást idén.
Maszkviselés
Még mindig megoszlanak a vélemények a hasznosságát és a szükségességét illetően, de abban valamennyi ország válaszadói egyetértettek, hogy az arcmaszk viselése segít a vírus terjedésének megakadályozásában. Ezt meg is teszik az üzletekben, valamint a tömegközlekedési eszközökön (a legtöbb országban ugye mindkettőn kötelező).
Németországban a megkérdezettek alig negyede hordja mindig a maszkot, amint elhagyja a lakását, ugyanez az arány Spanyolországban hatvankilenc, Spanyolországban ötvenhárom, míg Franciaországban harmincnyolc százalék. Ha barátokkal találkoznak, a németek harmada egyáltalán nem teszi fel a maszkot, míg egy szabadtéri parkban sétálás alkalmával majdnem a megkérdezettek fele nem takarja el az arcát.
Hol a vége?
A négy nemzet meglehetősen megosztó abban a kérdésben, hogy túl vagyunk-e a nehezén.
A németek és az olaszok nagyjából fele gondolja úgy, hogy igen, ellenben a spanyolok és a franciák úgy vélik, még csak most jön a java.
A világjárvány gazdasági hatásait tekintve Spanyolországban számítanak leginkább pesszimistának az emberek, mert a megkérdezettek háromnegyede attól tart, a legrosszabb még hátra van (a franciák hetvenkét százaléka szerint is, a németeknél és az olaszoknál ez az arány valamivel kedvezőbb). Az eltérések magyarázata az egyes nemzetek vezetőinek képességeibe vetett hitben keresendő.
A második hullám
Valamennyi országban úgy vélekednek, hogy az emberek gyorsan elfelejtették a Covid–19 fenyegetéseit, ami még mindig tart – ez a félelem leginkább Franciaországban, a legkevésbé Németországban tűnt fel.
A négy ország megkérdezettjeinek többsége szerint az emberek betartották a társadalmi távolságtartásra vonatkozó kéréseket a karanténidőszak alatt, bár Németországban jó néhányan gondolják úgy, hgy sokan lazán vették a szabályokat.
Ez is érdekelhet:
(Forrás: Euronews, fotók: Pixabay)
felmérés | koronavírus | franciaország | covid-19 | utazásEgzotikus ízek, romantikus séták és egy mesebeli kastély – Ajándékötletek Valentin-napra
Ezért vacsoráznak mindig ennyire későn Spanyolországban

Izgalmas, színes és gazdag. Ha három szóval kellene jellemeznünk legújabb, jubileumi kiadásunkat, akkor ezeket a szavakat választanánk. Miért mondjuk ezt? Mert megjártuk Kappadókiát, Valenciát és Kelet-Tirolt. Találkoztunk a háromszoros olimpiai bajnok Szilágyi Áronnal, a világ egyik legérdekesebb újságírójával, Malcolm Gladwell-lel, a provokatív, magyar származású fotóssal, Pol Kuruczzal, plusz összehoztunk az eddigi legvidámabb borítónkat, amivel Budapestet ünnepeljük. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!