Egyesek szerint nem szabad kényszerítve éreznünk magukat, hogy ajándékot vegyünk másoknak.
Persze jólesik, ha egy szerettünk nekünk vett szuvenírrel tér haza a külföldi útjáról, de mennyire kell figyelmesnek lennünk ilyenkor a családtagjainkkal vagy a barátainkkal szemben?
A Redditen a r/solotravel subredditre posztoló egyik felhasználó aggodalmának adott hangot ezzel kapcsolatban, mondván nem biztos, hogy mindenkinek tud majd ajándékkal kedveskedni. "Hamarosan Japánba utazom, és azon gondolkodom, mennyi szuvenírt kell beszereznem a családnak (szülőknek, unokahúgnak, unokaöccsnek stb.). Ez egy kicsit nyomasztó, és stresszelek is rajta. Mi ilyen esetben az etikett? Csak az apróságokat vegyek? Egyáltalán kell-e mindenkinek vinnem valamit?" – teszi fel a kérdést.
A posztra reagálva többen megnyugtatták a kérdezőt,
hogy soha senki ne érezze kötelességének, hogy minden ismerősének szuvenírt vegyen, ha elutazik.
A kérdésre reagáló felhasználók közül ráadásul többen úgy vannak vele, hogy már nem foglalkoznak ajándéktárgyak vásárlásával. "Nem veszek semmit, ugyanis én például azért szeretnék magaménak tudni egy bizonyos apróságot, mivel ott jártam, és emlék köt a helyhez, nem pedig azért, mert valaki, akit ismerek, elutazott oda".
Másvalaki meg azért hagyta abba az ajándékba szánt csecsebecsék vásárlását, mert pluszterhet jelentenek hazafelé a csomagban és materialista dolognak tartja az egészet.
Egy további javaslat szerint elég valamilyen apróságot venni egy helyi élelmiszerboltban vagy szupermarketben anélkül, hogy az jelentős összegbe kerülne, legyen szó rágcsálnivalóról vagy édességről. De ne érezzük kötelességnek.
Ezekre a szuvenírekre vadászunk leginkább külföldön, de van egy ország, amely azt szeretné, ha a turisták kilépnének a megszokásaikból.
(Forrás: Express, fotók: Getty Images)
ajándék | utazás | szuvenír | etikett | vásárlás
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!