Néhány egyszerű tipp arra vonatkozóan, hogy a poggyászunk – és annak tartalma – a lehető legbiztonságosabban érjen célba.
Utazáskor nagyjából az utolsó dolog, amit szeretnénk, hogy a bőröndünk sérülten érkezzen meg a helyszínre. Ez már azelőtt tönkreteheti az egész kalandot, hogy az egyáltalán elkezdődött volna. Viszont sajnos túlságosan gyakori eset.
Például nagyon könnyű máris hibát elkövetni azzal, ha nem megfelelő dolgokat rakunk a bőröndbe – különösen gyakran előfordul ez a repülőtérre indulás előtti őrült rohanásban történő pakoláskor. Az American Airlines egyik rakodója a Redditen adott néhány fontos tanácsot annak érdekében, hogy mindig a lehető legnagyobb biztonságban legyen a holmink.
Elsők között mindjárt arra hívja fel a figyelmet, hogy az aeroszolos dobozok komoly problémát okozhatnak, ezért érdemes helyettük inkább tubusos vagy tégelyes piperecikkeket magunkkal vinni.
"A légnyomás furcsa dolgokat művel. A csökkenő légköri nyomás a flakonok és dobozok szivárgásához vezethet a magasban. Korábban előfordult már, hogy egy egész doboz borotvahabot kellett kiszedni a piperecsomagból."
Ha viszont mégis ragaszkodunk hozzá, akkor létezik egy extra művelet, ami segíthet a biztonság növelésében: az Egyesült Királyság Polgári Repülési Hatósága szerint az aeroszolokon található kioldószelepeket kupakkal vagy más megfelelő eszközzel kell beburkolni, mert azok megakadályozzák a tartalom véletlenszerű kirobbanását.
A szakember ajánlása alapján javasolt kerülni a műanyag borítású bőröndöket, mivel azok hihetetlenül csúszósak, és hajlamosak arra, hogy lecsússzanak a szállító kocsikról. A szövetből készült bőröndöknek sokkal jobb a súrlódása, és jóval nagyobb valószínűséggel maradnak ott, ahová tették őket.
A csomagolás trükkös lehet, és még a rutinos utazók sem tudják, hogy vannak olyan dolgok, amiket nem jó ötlet a gépre feladott poggyászba tenni, repülőúttól függetlenül. A kézipoggyászba viszont mehetnek. Sőt menjenek!
(Forrás: Express, fotók: Getty Images)
repülő | tanács | flakon | repülés | tipp
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!