Egy légiutas-kísérő szerint majdnem mindenki elköveti ezt a súlyos hibát a poggyászával

Érthető és logikus.

Az American Airlines-nál dolgozó Ally Case hívta fel a TikTok-követői figyelmét arra, hogy egy figyelmetlenség később sokba kerülhet.

Azt tanácsolta, hogy mindig fordítsák meg a poggyászkártyán látható adatokat. Ez az egyik „legfontosabb utazási biztonsági tippje”.

„El sem tudom mondani, hány olyan embert látok nap mint nap, akinek az adatait bárki lelesheti. Én még azt sem szeretem, ha idegenek tudják a nevemet. Kizárt dolog, hogy a telefonszámomat és a lakcímemet is kirakjam.”

Egy másik légiutas-kísérő javaslata szerint pedig ne a közkedveltnek számító bőröndtípust válasszuk repüléshez.

A klasszikus keményfedeles bőrönd ugyanis kevésbé tartós és nagyobb valószínűséggel törik el a rakodótérben történő szállítás közben. „Az utasok hajlamosak azt hinni, hogy a keményfedeles bőröndök ellenállóbbak, mint a szövetbőröndök, de valójában ennek pont az ellenkezője igaz. A kemény bőröndök könnyen összetörhetnek a többi táska nyomásától, ha már mindet bepakolták a csomagtérbe” – mondja a tizenhat éve a szakmában dolgozó Emilie, hozzátéve még, hogy ha élénk színű bőröndöt választasz, az segíthet abban, hogy a poggyász megérkezésekor gyorsabban észrevehesd a sajátodat. Csak a fehéret kell elkerülni, mert az nem sokáig marad ilyen színű.

A csomagolás trükkös lehet, és még a rutinos utazók sem tudják, hogy vannak olyan dolgok, amiket nem jó ötlet a gépre feladott poggyászba tenni, repülőúttól függetlenül. A kézipoggyászba viszont mehetnek. Sőt menjenek!

(Forrás: The Sun, fotók: Getty Images)

poggyász | cimke | bőrönd | tipp | repülés

FOLYTASD EZZEL

A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?

Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Rendeld meg a Roadster magazin 18. számát!

Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom