Amikor Airbnb-szállást keresünk, általában a vendégvéleményekkel kezdjük a szortírozást. De mi történik, ha a házigazda talál egy kiskaput?
Gary Leff, a View From the Wing munkatársa ismertette a lakáskiadások kapcsán terjedő érintő legújabb átveréseket. Leff szerint az opportunista házigazdák közül néhányan megpróbálnak több pénzt kicsikarni a vendégektől a tartózkodásuk letelte után – de csak azt követően, hogy a vendég (feltehetően) pozitív értékelést hagyott, vagy befejeződött az értékelési időszak.
Az egyik ilyen megtörtént esetben egy gyanútlan vendégnek például további ötszáz dolláros (180 ezer forintos) takarítási díjat számoltak fel (az eredeti takarítási díjon felül) az "extra" takarításért. A házigazda ugyanis azt állította, hogy a vendég cigarettázott az otthonában, de még odáig is elment, hogy cigarettacsikkeket tett egy kávéscsészébe, majd elküldte a képeket az Airbnb-nek. A vendég ezzel szemben kijelentette, hogy "nem dohányzik és soha nem is dohányzott".
– Az Airbnb megvédte a házigazdát és elhitte a megrendezett fotókat. Nem fogok ötszáz dollárt fizetni olyasmiért, amit nem tettem meg és nem is tennék. Volt már valakinek dolga ilyesmivel, vagy van valamilyen tanácsa ilyen esetekre? – írta a dühös vendég. – Sajnos már a kijelentkezés után rögtön pozitív értékelést írtam, de nem tudtam rájönni, hogyan lehetne ezt visszacsinálni – tette hozzá.
Mások is megosztottak ehhez hasonló történeteket. – A házigazda azt állította, hogy füvet szívtunk az ingatlanban, emiatt extra pénzt kért a mélytisztításért, mindössze percekkel azután, hogy pozitív értékelést hagytunk – írta egy felhasználó. Aztán egy olyan sztori is napvilágot látott, hogy a házigazda hat héttel a tartózkodás vége után próbált meg további pénzt kicsikarni bizonyos dolgok állítólagos megrongálódása miatt.
Éppen ezért, a legjobb, amit ilyenkor tehetünk, ha közvetlenül a távozás előtt fényképeket készítünk az ingatlanról, annak bizonyítására, hogy a lakást megfelelő állapotban hagytuk. Ebben az esetben elejét lehet venni a házigazda által kitalált történeteknek.
A biztonság érdekében pedig ügyeljünk arra is, hogy valamennyi kommunikációt és tranzakciót közvetlenül az Airbnb hivatalos oldalán bonyolítsunk le, soha ne utaljunk át pénzt közvetlenül a hostnak.
A rövid távú bérletek arról híresültek el, hogy olcsóbbak, mint a hotelek, mivel a vendégeknek nem kell fizetniük a helyszíni személyzetért. A Which? szerint azonban a járvány alatt annyira megnőtt ezek népszerűsége, hogy az árak is jócskán megemelkedtek.
(Forrás: Insidehook, fotók: Unsplash)
airbnb | fénykép | fotó | csalás | tipp
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!