Hétmillió téglából áll, 43 íve van, és folyóstul kettévág egy várost Angliában.
Yarm egy kicsi, alig tízezer lelkes városka Északkelet-Angliában, Stockton-on-Tees kerületben. A mezővároson keresztülfolyik a Tees, míg keletről a Leven-folyó határolja. De nekünk most a Tees az érdekes, mert könnyedén átíveli az egész várost kettészelő vasúti viadukt.
A 690 méter hosszú viadukt 1849 és 1851 között épült a Leeds Northern Railway Company megbízásából, Thomas Grainger és John Bourne tervei nyomán. Hétmillió téglából áll, és 43 íve van.
A város utcáit járva is meghatározó a viadukt jelenléte, de igazán madártávlatból érvényesül:
Először Stuart Wilson Insta-oldalán bukkantunk rá a városkára, ám arról egyrészt mindent megmutatnak a videók, másrészt viszont az above_all_imagery oldalon nem is annyira Yarm kedvéért éri meg szétnézni, hanem mert a környéket, a többi várost is lenyűgöző képekkel mutatja meg. Például a Wrakworth várat, a Crathorne hotelt vagy a durhmai katedrálist (ebben a sorrendben):
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Ennek a videónak a segítségével pedig nemhogy visszatérünk Yarmba, de egyenesen olyan, mintha már magunk is ott sétálnánk az utcáin:
Angliában más furcsa dolgokat is építettek a híres vörös téglából, így a mai napig is látni még itt-ott hullámvonalban haladó, úgynevezett kígyófalakat, amelyek praktikusabbak, mint elsőre hinnénk.
(Nyitókép: GettyImages)
yarm | viadukt | vonat | vasút | Anglia
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!