Tavaly a legnagyobb mértékben, 27 százalékkal Veszprém vármegyében nőttek a négyzetméterárak – közölte a saját adatai alapján a Duna House hétfőn.
A közlemény idézte Benedikt Károlyt, a Duna House PR és elemzési vezetőjét, aki elmondta, a Duna House értékesítési adatai szerint annak ellenére, hogy 2022-höz képest mintegy 20 százalékkal visszaesett a lezárult eladások mennyisége a vármegyében, az egyik legjelentősebb, 27 százalékos áremelkedést követően, 618 ezer forintos átlagos négyzetméterárral zárta a tavalyi évet Veszprém vármegye. Az átlagos ingatlanérték 44 millióról 52 millió forintra nőtt, ugyanakkor ezért az összegért nyolc négyzetméterrel kisebb, átlagosan 84 négyzetméteres otthonokat szerezhettek itt a vevők – tette hozzá a szakértő.
Benedikt Károly a közleményben megjegyezte, a vármegyei átlagárra hatással van a Balaton közvetlen közelében elhelyezkedő települések népszerűsége. Ezek közül jó pár a falusi csok szempontjából preferált kistelepülésnek számít, ezért az itt letelepedők számára nem csak a csok plusz, de a falusi csok által kínált kedvezmények és támogatások is segítik majd idéntől az otthonteremtést.
A négyzetméterárakat tekintve a vármegye legkiemelkedőbb városa Tihany, ahol az ingatlanközvetítő értékesítési adatai alapján 2023-ban már 1,6 millió forint körül alakult az átlagos négyzetméterár.
Az idei év és a település falusi csokos érintettsége pedig még feljebb tornázhatja majd az így is főváros szintű árakat.
Mindezek mellett jelentős kiadást jelent az otthonteremtés Csopakon és Balatonfüreden is, ahol – az ingatlanközvetítő által értékesített ingatlanok adatai alapján – 1,5 millió forint, illetve 1 millió forint körüli értéket tett ki 2023-ban a négyzetméterenkénti átlag.
(Forrás: MTI, fotó: Getty Images)
veszprém | balaton | Tihany | legdrágább | megye | ingatlanérak
Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva
–
Sulciová Silvia interjú
Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!