Banksy Budapesten: megnyílt a világhírű láthatatlan graffitiművész kiállítása

Az utca a festővásznam című kiállítás a titokzatos művész, Banksy eddigi életművéről ad átfogó képet. Markáns üzenetei, reflektációi a világ aktuális történéseire a hazai sztárokat is inspirálta, akik a budapesti megnyitón egy hatalmas falra írták fel, milyen üzenetük van a társadalomnak.

A világ leghíresebb láthatatlan graffitiművésze, Banksy munkássága jóval túlmutat a falra fújt graffiti alkotásokon. A gondosan megalkotott technika, a mögöttes, érthető, néha mellbevágó üzenetek, logikai és kommunikációs csavarok teszik egyedivé a világ egyik legismertebb kortárs művészének portfólióját. Barcelona, Párizs, Milánó, Prága, Brüsszel, Lisszabon és Dubaj után a kiállítás most Budapestre érkezett, és a május 2-i vörös szőnyeges megnyitón a hazai sztárokra is mély benyomást tett.

Manu De Ros, a kiállítás kurátora szerint a World of Banksy – Az utca a festővásznam című kiállítás egyedülálló abban, hogy beléphetünk a művész univerzumába, és megérthetjük az általa fontosnak tartott témákat.

A kiállításon fantasztikus nemzetközi festőcsapat dolgozik, akik minden alkalommal, ha új helyszínre költözik a kiállítás, ugyanazzal a sablontechnikával, ugyanazokkal a részletekkel és színekkel reprodukálják a képeket, és ez rengeteg munkát és odafigyelést igényel.

A kiállítson közel száz tétel látható, köztük falfestmények a világ minden tájáról, műalkotások, látványos művészeti installációk és Banksy nagyobb léptékű aktivitásai.

Ki is valójában Banksy? Egy személy vagy egy csapat? Férfi, nő? Hogyan választja ki a helyszíneit, mit gondol a művészetről, miért figyel oda a világ a szavára?

Ezekre a kérdésekre is választ kapunk a kiállításon, amely egészen szeptemberig lesz látható Budapesten, majd folytatja útját Velencébe, Nápolyba és New Yorkba.

A The World of Banksy – Az utca a festővásznam nemzetközi kiállítás Budapesten, a Király utca 26. alatti Komplex Kiállítóteremben látható. További információk ide kattintva érhetőek el.

A kiállítást kurátorai: Manu De Ros és Emre Ezelli díszletfestő, díszlettervező, művészeti vezető, számos művészeti kiállítás kurátorai. Fő területüknek a street art és urban art kiállításokat tekintik.

(Fotók: Dominik Gruss)

Banksy | graffiti | Komplex Kiállítóterem | street art | The World of Banksy – Az utca a festővásznam | kiállítás

FOLYTASD EZZEL

Hét dolog, amit ki kell próbálnod a legszebb horvát nemzeti parkban

Nagyvárosi kalandor a Volvótól

Rendeld meg a Roadster magazin 19. számát!

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Kulisszák mögött: megnéztük hogy készülnek a prémium bútorok
Hirdetés