Kaliforniában, a Mojave-sivatagban járunk, Los Angelestől kétórányira, sok száz furcsa fazonú kaktusz-szerű fa, futóhomok és különös kőképződmények között. Civilizációt ritkásan látni, a privát szállásként üzemelő Bijou Ranch igazi kis oázis a semmi közepén. Ötödmagunkkal, két éjszakát már százezer forint alatt megússzuk.
A Joshua Tree Nemzeti Park nevét jellegzetes növényvilágáról kapta. De miért éppen Joshua (Józsué) a sivatagi yukkák névadója? A magyarázat egyszerű, a különleges yukka lombkoronája olyan, mintha csak egy, az égiekhez imádkozó ember karjait formálná. Így jött a képbe az ószövetségi vezető.
A sivatagi növények hol csoportban, hol egymagukban állnak, csekély árnyékot vetve a forró nappalokon, amikor az ember szinte el sem viseli a hőhatást. Kitartóan tűrnek, egyes fák akár száz évet is megélnek.
Ki az az elvetemült, aki ilyen élhetetlen környezetben épít fel egy szálláshelyet? És ki az, aki még fizet is az éjszakákért?
A vicc az, hogy sokakat ragadott el ez a nemzeti park, mi több, egész művészi projekteket is találunk el-elszórva a messzeségben. Noah Purifoy szobrászművész sivatagi szemétmúzeumát, a világszenzációnak számító, horgolt holmikat bemutató és árusító mini múzeumot, de teljesen elborult hippikülönítményt, a 2004-ben Bob Carr által alapított Bob's Crystal Cave-et is itt találjuk. Ez gyakorlatilag egy purhab építmény, pszichedelikus pihenőhely, egy kültéri ócskapiac kellős közepén.
Furcsa hely ez a Joshua Tree Nemzeti Park, megannyi, a kaptalizmust hátrahagyó, egyedi módon gondolkodó művésszel és követőikkel.
Ott állomásozik a Bijou Ranch is, húszhektáros, háborítatlan területen. Legalább két éjszakát kell eltöltenünk, cserébe hihetetlen szabadságérzetet, természetközeliséget és némi hollywoodi filmekbe illő hangulatot is kapunk, a kvártélyon kívül. Valódi, felújított amerikai típusú, vontatható lakóautóban hajthatjuk álomra a fejünket, amelyben természetesen hűtést-fűtést és elég sok extrát találunk.
Odakint merülőmedence, BBQ, függőágyak teszik kényelmesebbé az időtöltést, és további, sok funkciót ugyan el nem látó, de dekoratív elemekkel is beterítették azt a húsz hektárt. Nem csodálkoznánk, ha divatfotókon vagy videoklipben látnánk viszont a Bijou Ranchet. Természetesen akár mi is kibérelhetjük, még a legnépszerűbb szálláskereső portálokon is bele lehet időnként futni, ha éppen nincs lefoglalva.
Ez is érdekelhet:
nomád | amerika | camplife | modern nomád | kalifornia | sivatag
Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva
–
Sulciová Silvia interjú
Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!