Újabb légijárat indul Magyarország és Kína között, így idén nyártól már egy hatodik nagyváros, Hszian is közvetlenül elérhető lesz Budapestről.
A körülbelül tizenhárommillió lakosú Hszian Senhszi tartomány székhelye és egyben a legnagyobb városa is. Pekingtől mintegy kilencszáz kilométerre délnyugatra fekszik, fontos ipari és pénzügyi központ.
Emellett a turistáknak is érdekes lehet, mint a világ egyik legősibb települése. A mai napig megmaradt tizenegy kilométer hosszú városfala, amelyre a nyolcadik században egy tizenhárom emeletes pagodát építettek.
Innen indult a selyemút és itt található az agyaghadsereg is, mindkettő maradványai a világörökség részét képezik.
Nemrég egy másik útvonalat is bejelentettek, a China Southern Airlines júniusban járatot indít Budapest és Kuangcsou között. Ezzel heti tizenhétre nő a járatok száma a két ország között, ez pedig Közép-Európából a legtöbb.
Ezzel Peking, Sanghaj, Csungking és Ningbó után már Kuangcsou is közvetlenül elérhető lesz Budapestről. A mintegy tizenötmilliós metropolisz, a keleti világ gyáraként aposztrofált Kuantung tartomány fővárosa, ahol olyan vállalatóriásoknak vannak központjai és nagy gyárai, mint a Byd, a Huawei, a Zte, a Sunwoda és az Eve Energy, amelyek Magyarországon is jelen vannak.
Egy új tanulmány szerint a kínai városok a következő évtizedben komolyan átalakítják a globális utazási piacot, erre pedig többek között ilyen futurisztikus repterekkel készülnek.
(Forrás: MTI, képek: Getty Images, Unsplash)
budapest | agyaghadsereg | légi | világörökség | repülő
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!