Budapest a legjobb a világon workationre, azaz a munka és a nyaralás kombinálására – állapította meg a hibrid munkahelyeket üzemeltető International Workplace Group.
Az eredmények házon belüli kutatásokon, valamint világszerte ezer hibrid irodai dolgozó segítségével végzett felmérésen alapulnak.
A hibrid munka karrierje a Coviddal futott fel: 2019-től 2023-ig ötszörösére nőtt az otthonról dolgozók száma; a Stanford Intézet kutatása szerint az Egyesült Államokban jelenleg a munkavállalók negyven százaléka legalább egy napot otthonról dolgozik egy héten.
„Annak a szabadsága, hogy bárhonnan dolgozhatok, növeli a munkával való elégedettségemet”
– idézi a hibrid munkavállalók 75 százalékának véleményét az IWG riportjából a CNBC. A felmérésben 30 várost vizsgáltak egy tízfokozatú skálán, a következő szempontok szerint: éghajlat, kultúra, szállás, közlekedés, étkezés, egy kávé ára, boldogság, net-sebesség, fenntarthatóság, rugalmas irodákhoz való hozzáférés.
A végeredmény:
- Budapest
- Barcelona
- Rio de Janeiro
- Peking
- Lisszabon
- New York
- Szingapúr
- Jakarta
- Los Angeles
- Milánó
Budapest erősségei a szállás (9,5/10), a közlekedés (9,5/10), a fenntarthatóság (8,5/10) és a gyors internet (8/10) kategóriák voltak. Ahogy a jelentésben áll:
„A magyar főváros híres a klasszikus építészetéről, évente 12 millió turistát vonz, több mint kétszáz múzeuma és galériája van, valamint számos nyüzsgő, felkapott környéke és zöld parkja, ami mind ideális a digitális nomádok számára.”
Pár napja egy rokon fogalom, a bleisure került terítékre, ahol nem az állandó munkát mixelik a vakációval, hanem egy-egy üzleti utat a privát turizmussal, és ez a terület is egyre népszerűbb Európában.
(Forrás: CNBC, fotó: Unsplash)
peking | workation | rio de janeiro | budapest
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!