Budapest a legjobb a világon workationre, azaz a munka és a nyaralás kombinálására – állapította meg a hibrid munkahelyeket üzemeltető International Workplace Group.
Az eredmények házon belüli kutatásokon, valamint világszerte ezer hibrid irodai dolgozó segítségével végzett felmérésen alapulnak.
A hibrid munka karrierje a Coviddal futott fel: 2019-től 2023-ig ötszörösére nőtt az otthonról dolgozók száma; a Stanford Intézet kutatása szerint az Egyesült Államokban jelenleg a munkavállalók negyven százaléka legalább egy napot otthonról dolgozik egy héten.
„Annak a szabadsága, hogy bárhonnan dolgozhatok, növeli a munkával való elégedettségemet”
– idézi a hibrid munkavállalók 75 százalékának véleményét az IWG riportjából a CNBC. A felmérésben 30 várost vizsgáltak egy tízfokozatú skálán, a következő szempontok szerint: éghajlat, kultúra, szállás, közlekedés, étkezés, egy kávé ára, boldogság, net-sebesség, fenntarthatóság, rugalmas irodákhoz való hozzáférés.
A végeredmény:
- Budapest
- Barcelona
- Rio de Janeiro
- Peking
- Lisszabon
- New York
- Szingapúr
- Jakarta
- Los Angeles
- Milánó
Budapest erősségei a szállás (9,5/10), a közlekedés (9,5/10), a fenntarthatóság (8,5/10) és a gyors internet (8/10) kategóriák voltak. Ahogy a jelentésben áll:
„A magyar főváros híres a klasszikus építészetéről, évente 12 millió turistát vonz, több mint kétszáz múzeuma és galériája van, valamint számos nyüzsgő, felkapott környéke és zöld parkja, ami mind ideális a digitális nomádok számára.”
Pár napja egy rokon fogalom, a bleisure került terítékre, ahol nem az állandó munkát mixelik a vakációval, hanem egy-egy üzleti utat a privát turizmussal, és ez a terület is egyre népszerűbb Európában.
(Forrás: CNBC, fotó: Unsplash)
workation | peking | budapest | rio de janeiro
Dubaj a multikulturális gasztronómia egyik fellegvára is
Testkép-, marihuána- és influenszervita – Jön a tízéves Brain Bar jövőfesztivál
Itt van a nyár, ami már önmagában remek hír, de azzal tudjuk fokozni a hangulatot, hogy a napokban megjelenik a Roadster magazin legújabb száma is. Mit találunk benne? Ellátogatunk az Azori-szigetekre, Dubajba és megnézzük Isztambul egyik legenergikusabb kerületét, Beyoğlut. Találkozunk a világhírű brit dizájnerrel, Tom Dixonnal, kifaggatjuk az ikonikus fotós, Slim Aarons hagyatékát őrző Getty Images igazgatóját, és Bott Frigyes meghívására Európa legjobb sommelier-jeivel végigkóstoljuk a régió legérdekesebb furmintjait. Elmerülünk a független kiadású zine-ek színes és hangos világába, meglátogatjuk a Tisza Cipő főhadiszállását, megtapintjuk, mit tudnak az ukrán-Kárpátokból érkező kéziszövésű szőnyegek, egy MV Agusta nyergében pedig végigmotorozzuk Szardínia vadregényes hegyeit. Ismét látványos, sok állomásos, 220 oldalas tripet alkottunk, szerintünk érdemes lesz benevezni rá! A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!