Budapest a legjobb a világon workationre, azaz a munka és a nyaralás kombinálására – állapította meg a hibrid munkahelyeket üzemeltető International Workplace Group.
Az eredmények házon belüli kutatásokon, valamint világszerte ezer hibrid irodai dolgozó segítségével végzett felmérésen alapulnak.
A hibrid munka karrierje a Coviddal futott fel: 2019-től 2023-ig ötszörösére nőtt az otthonról dolgozók száma; a Stanford Intézet kutatása szerint az Egyesült Államokban jelenleg a munkavállalók negyven százaléka legalább egy napot otthonról dolgozik egy héten.
„Annak a szabadsága, hogy bárhonnan dolgozhatok, növeli a munkával való elégedettségemet”
– idézi a hibrid munkavállalók 75 százalékának véleményét az IWG riportjából a CNBC. A felmérésben 30 várost vizsgáltak egy tízfokozatú skálán, a következő szempontok szerint: éghajlat, kultúra, szállás, közlekedés, étkezés, egy kávé ára, boldogság, net-sebesség, fenntarthatóság, rugalmas irodákhoz való hozzáférés.
A végeredmény:
- Budapest
- Barcelona
- Rio de Janeiro
- Peking
- Lisszabon
- New York
- Szingapúr
- Jakarta
- Los Angeles
- Milánó
Budapest erősségei a szállás (9,5/10), a közlekedés (9,5/10), a fenntarthatóság (8,5/10) és a gyors internet (8/10) kategóriák voltak. Ahogy a jelentésben áll:
„A magyar főváros híres a klasszikus építészetéről, évente 12 millió turistát vonz, több mint kétszáz múzeuma és galériája van, valamint számos nyüzsgő, felkapott környéke és zöld parkja, ami mind ideális a digitális nomádok számára.”
Pár napja egy rokon fogalom, a bleisure került terítékre, ahol nem az állandó munkát mixelik a vakációval, hanem egy-egy üzleti utat a privát turizmussal, és ez a terület is egyre népszerűbb Európában.
(Forrás: CNBC, fotó: Unsplash)
budapest | rio de janeiro | workation | peking
Magyarország ásványvíz-forrásai túracélpontnak is tökéletesek
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!