A sült csirke rendkívül változatos módon elkészíthető. Kerülhet a tepsibe comb, mell és szárny is, a húsokat pedig különféle módon fűszerezhetjük. Közös azonban mindegyikben, hogy akkor az igazán finom, ha a csirke bőre roppan, a hús pedig szaftos marad. A szakértők szerint pedig egyetlen szabály megfogadásával mindig tökéletes lesz a végeredmény.
A legnagyobb hiba, amit a csirke sütésénél elkövethetünk, ha a sütés teljes ideje során alufólia alatt hagyjuk. Ha a húsra fóliát helyezünk, a nedvesség megszorul benne. Ettől ugyan a hús szaftos lesz, de a bőr nem válik ropogóssá.
Éppen ezért érdemes a sütés befejezése előtt tíz-tizenöt perccel leszedni az alufóliát és szép, pirosra pirítani a bőrt. Ráadásul a sütési folyamat során a csirke bőre karamellizálódik is, így nemcsak ropogós lesz, hanem még magasabb szintre emeli az ízek összjátékát.
Íme, további három szabály, amit érdemes megfogadni
- A csirke bőrét alaposan tisztítsuk meg és szárítsuk meg, mielőtt sütőbe helyezzük, így még roppanósabb lesz.
- Ha rácsos sütőedényt használunk, a hús alján lévő bőr is ropogósra tud sülni.
- Érdemes a húst a sütő közepén lévő rácsra helyezni, így egyenletesen fog sülni.
Bevált recept egy Michelin-csillagos étterem séfjétől
A sült csirke egyszerű étel, de a zsenialitása pontosan ebben van. A ropogós bőr, a szaftos hús, az ízletes köretek és mártások ellenállhatatlan kombinációjából születik meg a tökéletes vasárnapi ebéd. Mindenkinek megvan a maga módszere a csirke sütésére, de érdemes megfogadnunk egy Michelin-csillagos étterem séfjének tanácsait, hogy a fogást még magasabb szintre emeljük.
(Forrás: The Daily Meal, fotók: Getty)
hibák | sütés | praktika | sült csirke | trükk | konyhai
Hét dolog, amit ki kell próbálnod a legszebb horvát nemzeti parkban
Nagyvárosi kalandor a Volvótól

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!