A House of Dalí az építészetbe transzformálja a szürrealista festő világát.
Salvador Dalí, a szürrealizmus egyik legismertebb alakja jellegzetes, nyugtalanító, a valóság ábrázolásától elszakadó képeket festett. A szétfolyó órát, a különös fényekben úszó kopár tájakat vagy a nőalakból előhúzott fiókokat mindannyian sokszor láttuk már. Talán az utóbbi ihlette meg a Slika Studiost Dalí műveinek építészeti újraértelmezéséhez.
A House of Dalí egy képzeletbeli, elhagyatott tengerpartot ábrázol, és akár maga Dalí is festhette volna. Itt óra helyett a tetőszerkezett „olvadt meg”, de a medence formája és az épületben elhelyezett tárgyak is védjegyszerűek – az egész épület egyszerre elvont és kiegyensúlyozott.
Még egy kis mini koncepció is készült hozzá, miszerint a legfelső szintre kerültek a privát terek, míg az első emeletre és a földszintre pedig a nappali, illetve az étkező. Dalí 1989-ben halt meg, így a számítógépes grafika ilyen szintjével nem találkozhatott, de abban biztosak vagyunk, hogy ha ma élne, kipróbálna néhány grafikai eszközt, meg mondjuk a Midjourney-t.
Salvador Dalí a legpopulárisabb szürrealista művész, aki mesteri szinten tudta provokálni a közönséget például olyan szokatlan dolgokkal, mint hogy hangyászokat sétáltat az utcán. Amíg élt, az emberek egy része elmeháborodottnak, a másik része viszont lángelmének titulálta, és talán a mai napig nem derült ki egyértelműen, melyik is az igaz a két leírás közül – erről, és Dalí őrült sztorijairól szól egy korábbi cikkünk, ahol a mester személyiségét boncolgatjuk.
(Forrás: Amazing Architecture, látványtervek: Milan Bogovac)
építészet | festő | festészet | salvador dalí
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!