A megélhetési költségek Európában elég eltérőek lehetnek – egyes városokban egy vacsoráért akár fél havi fizetést is ott lehet hagyni, míg máshol egy üveg sör nincs egy euró sem.
A lakbér általában elég jól visszaadja, mennyire lehet drága egy város, egy új kutatásból pedig kiderül, hogy mely európai települések esetében kell a legtöbbet fizetni lakásbérlésért.
Talán kevésbé meglepő az első helyezett, az ugyanis nem más, mint London.
Az Euronews és a Rightmove adatai alapján az átlagos bérleti díj Londonban elképesztően magas, havi 3220 euró (kb. 1.3 millió forint) – azaz 2,5 százalékkal több, mint tavaly.
A második helyen Amszterdam áll, ahol a Statista szerint havi 2275 euróba (kb. 910 ezer forintba) kerül egy egyszobás bútorozott lakás. A holland városok egyébként jelentős számban szerepelnek a listán, például Rotterdam, Hága és Utrecht is bekerült a top 10-be.
Ami pedig így fest:
- London, Egyesült Királyság: 3220 euró (1.3 millió forint)
- Amszterdam, Hollandia: 2275 euró (910 ezer forint)
- Róma, Olaszország: 2 000 euró (800 ezer forint)
- Párizs, Franciaország: 1 862 euró (744 ezer forint)
- Rotterdam, Hollandia: 1 795 euró (718 ezer forint)
- Hága, Hollandia: 1,790 (718 ezer forint)
- München, Németország: 1,770 (708 ezer forint)
- Utrecht, Hollandia: 1,746 (698 ezer forint)
Tízezrek vonultak nemrég Madrid utcáira, hogy demonstráljanak a túlturizmus és a rövid távú lakáskiadások katasztrofális hatása ellen. A tüntetők táblákat lengettek a „lakhatás jog, nem üzlet” feliratokkal, és felszólították az illetékeseket, hogy lépjenek fel a kapzsi bérbeadók ellen.
(Forrás: TimeOut, fotók: Getty Images)
lakás | bérlés | london | megélhetés | városok
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!