Ez a hét hely még azokat is felspanolja, akik bejárták a fél világot

Bolíviában, Chilében, Dél-Afrikában, vagy Ecuadorban olyan extrém tájakat láthatunk, amilyeneket legfeljebb ismeretterjesztő filmekből vagy természetfotósok képeiről ismerünk. Szépek, veszélyesek és tiszteletet parancsolnak. 

Chimborazo, Ecuador

Ha kiejtjük az andoki hegység nevét, lehet is rögtön asszociálni a csimborasszóra – sokáig ezt a hegyet tartották a világ legmagasabbjának, innen a kifejezés etimológiája. Laposföld-hívők takarják el a szemüket, mert valójában a Chimborazo tényleg világelső, mert az egyenlítői kidudrodás miatt bár a tengerszinthez képest nem ez a legmagasabb, de a föld felszínének a föld középpontjától legtávolabb eső pontja ez. Az inaktív vulkán számos gleccsere sajnos a globális felmelegedés miatt veszélybe került, ezáltal a gleccserekre alapozó városok vízellátása is kérdéses.

Vosztok állomás, Antarktisz

Az orosz fennhatóság alá tartozó kutatóállomás környékénél nem nagyon lehet szárazabb és hidegebb környéket találni a planétán. 1983 júliusában -89,2 fokot mértek – ez a valaha mért leghidegebb adat. Komoly felkészültség, erőnlét és szívósság kell ahhoz, hogy valaki odamerészkedjen, mégis sokan megteszik kalandvágyból, a földöntúli élmény miatt.

Halál-völgy, Kalifornia

Ismertebb eredeti angol nevén, a kaliforniai Death Valley éppen az ellentettje a viszontagságos sarkkörnek – a föld legforróbb pontjainak egyike. A július szinte kibírhatatlan, átlag ötvenfokos nappalokat köszönhet speciális fekvésének. A flóra és fauna ennek ellenére gazdag, néhány kaktuszféle, fenyőféle jól érzi magát az embertpróbáló melegben, és hiúzok, pumák, vadjuhok is őslakosok arrafelé.

Ojmjakon, Oroszország

Mindössze ötszázan lakják a jakutföldi, kelet-szibériai kisvárost. Neve annyit jelent, hogy "ahol a víz nem fagy be", ami elképzelhetetlen a zord mínuszokban, mégis egy meleg vizű forrást jelöl a területen. Szubarktikus klímája miatt többnyire egész évben fagyott a talaj, de azért is kivételes, mivel előfordult olyan év, amikor az éves hőingás elérte a száz fokot is.

Salar de Uyuni, Bolívia

Az extrém talán nem is találó szó a bolíviai sómezőre, amely sósivatagnak is mondható, különösen száraz időjárása miatt. A legtöbb kiváncsiskodót azokban az időszakokban fogadja, amikor csekély csapadék esik az Andok-közeli medencében, olyankor még egyedülállóbb látványvilágot nyújt. Ég és föld ér össze, a legpontosabb értelemben, Dél-Amerika egyik legcsodálatosabb tája elevenedik meg a szemünk előtt. Amellett, hogy kimeríthetetlen fotótéma, a Csillagok háborúja VIII: Az utolsó Jedik sok jelenetének helyszíneként is szolgált.

Atacama sivatag, Chile

Olyan szárazság jellemzi az Atacama sivatagot, hogy a NASA marsjáró fúrórobotjait is ott teszteli, hiszen a tájék a leghasonlóbb a vörös bolygó felszínéhez és körülményeihez. Aranyló homokdűnéi akár szörfözésre is alkalmasak, a feltörő gejzírek és a különleges rajzolatú Rainbow Valley színes hegyei is rendkívüli látványt nyújtanak.

Gansbaai, Dél-Afrika

Gansbaai gyakorlatilag egy medence a nyílt vízen, ami azért egyedülálló, mert itt található a világ legnagyobb nagy fehér cápa-polulációja. Itt nem opció az, hogy nincs cápaveszély, a csúcsragadozók remekül érzik magukat Dél-Afrika ezen partján. Természetes, hogy a félelmetes porcos tematikára sokféle programot felhúznak, kezdve a cápalestől a ketreces merülésig, de azok se csüggedjenek, akik inkább bálnákat figyelnének meg, mert ők is gyakori vendégek arrafelé.

Ez is érdekelhet:
Ezért az öt helyért érdemes felkeresni Új-Zélandot

Új-Zélandon a hagyományos maori és a modern városi kultúra keveredése különleges atmoszférát teremt.

(Fotók: Getty Images, Unsplash)

Bolívia | atakama sivatag | antarktisz | chile | gansbaai | utazás

FOLYTASD EZZEL

Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva

Sulciová Silvia interjú

Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje

Rendeld meg a Roadster magazin 18. számát!

Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.

Megnézem, mert érdekel!
Instagram
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Csábító a magas a kamat, de mást is mérlegelni kell – private banking az MBH Bankkal
Hirdetés
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom