Ezért kérik azt tőlünk, hogy repüljünk kevesebbet és maradjunk többet otthon

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Roadster Google News oldalán is!

Otthoni munkavégzést, kevesebb autózást és repülést szorgalmaz az Európai Bizottság az iráni konfliktus nyomán kialakuló energiapiaci sokk miatt.

Dan Jørgensen energiaügyi biztos szerint Európa egy elhúzódó, a koronavírus-járvány első hónapjait idéző válság küszöbén áll, amiből egyelőre nincs esély a gyors visszarendeződésre.

Az Európai Bizottság tagállamoknak és a lakosságnak küldött üzenete szerint az energiafogyasztás csökkentése most nemcsak gazdasági, hanem stratégiai kérdés is.

A brüsszeli álláspont értelmében a Perzsa-öböl térségében kiéleződő konfliktus olyan nyomást helyezett a globális olaj- és gázpiacokra, amely hosszabb távon is átírhatja Európa energiahasználati szokásait.

Dan Jørgensen, az EU energiaügyi biztosa a 27 tagállam energiaügyi minisztereinek keddi rendkívüli ülése után úgy fogalmazott: Európa "nagyon súlyos helyzettel" néz szembe, és egyelőre nem látszik, hol lehet a válság vége. A biztos szerint még egy gyors békemegállapodás sem hozna azonnali megnyugvást az energiapiacot tekintve. "Még ha holnap béke is lesz, a belátható jövőben akkor sem fogunk visszatérni a normális kerékvágásba" – mondta.

Brüsszel ezért rövid távon fogyasztáscsökkentő lépéseket sürget. Jørgensen szerint minél többet sikerül megtakarítani az olajból, azon belül is különösen a dízelből és a repülőgép-üzemanyagból, annál kedvezőbb helyzetbe kerülhet az EU. A Politico korábbi értesüléseit megerősítve arról beszélt, hogy az uniós intézmények azt szeretnék, ha az európaiak kevesebbet utaznának, és ahol lehet, változtatnának a mindennapi közlekedési rutinjaikon.

A biztos a Nemzetközi Energiaügynökség ajánlásait is elmondta. Ezek között szerepel az otthoni munkavégzés szélesebb körű alkalmazása ott, ahol ez megoldható, az autópályák sebességkorlátozásának óránként tíz kilométerrel történő csökkentése, a tömegközlekedés ösztönzése, az alternatív egyéni közlekedési formák támogatása, az autómegosztás, valamint a takarékosabb vezetési módok népszerűsítése.

(Forrás: Politico, fotók: Getty Images)

használat | energia | több | tömegközlekedés | kevesebb | megoldás

FOLYTASD EZZEL
Rendeld meg a Roadster magazin 24. számát!

Nyár, jó energiák, napfény és csillogás: a Roadster magazin legújabb száma nem kevesebbet ígér, mint hogy még magasabbra emeli ezt az önmagában is nagyszerű évszakot. A nyári lapszámunkban találkozunk a világhírű séffel, Nobu Macuhiszával, aki Robert De Niróval közösen több, mint hatvan hotel és étterem tulajdonosa. Beszélgetünk Makó Szilveszterrel, a hollywoodi sztárok sorával dolgozó fotóssal, és Szu Fudzsimoto japán építésszel is, aki korunk egyik legizgalmasabb alkotója. Elutazunk Marrákesbe, végigjárjuk a portugál El Caminót, és Erdélyben egy igazi tündérmesébe csöppenünk. A milánói dizájnhéten megcsodáljuk az új Hyundai-t, Koppenhágában megnézzük, milyen a pub, amit egy magyar vezet, és találkozunk a vicenzai mesterszabóval, Massimo Pasinatóval is.

Különleges csomagajánlatok itt!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom